У Хмельницькому військовий через суд довів своє перебування в полоні "ЛНР"
Хмельницьким міськрайонним судом встановлено факт перебування військового у полоні заручником незаконних військових формувань на окупованій території Луганської області у 2014 році
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду було встановлено факт перебування військового у полоні заручником незаконних військових формувань на окупованій території Луганської області в червні 2014 року, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу суду.
Звертаючись до суду з позовом, позивач вказав, що перебуваючи на військовій службі в Хмельницькому зональному відділі Військової служби правопорядку Збройних Сил України Міністерства Оборони України, відповідно до наказу начальника Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку був направлений в червні 2014 року для виконання бойових завдань в район проведення АТО в період її проведення до м. Артемівськ Донецької області.
Під час слідування до пункту призначення в червні 2014 року, у складі групи військовослужбовців Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку, до якої окрім нього також входили ще четверо військових, на залізничній станції міста Дебальцево Донецької області були захоплені в полон незаконними збройними формуваннями, а саме бандою козаків "Війська Донського отамана Козіціна". У подальшому їх, як полонених військовослужбовців, перевезли до міста Перевальськ Луганської області, де вони незаконно утримувалися.
У полоні заявник перебував з 03.06.2014 року та за сприянням спілки Воїнів-афганців Луганської області був звільнений 24.06.2014 року.
З метою отримання відповідного підтвердження перебування військовослужбовців ХЗВ ВСП у полоні, родичі полонених зверталися до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА, який в свою чергу звертався до Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зникли в районах проведення Антитерористичної операції Антитерористичного центру при Службі безпеки України.
За результатами звернення Департаментом соціального захисту населення Хмельницької ОДА отримано відповідь, що у списках осіб, які були захоплені у полон та перебували у заручниках у районі проведення антитерористичної операції в період її проведення, за даними зазначеними у запиті військовослужбовці за переліком, зазначені як знайдені в інформаційному обліку з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення антитерористичної операції, починаючи з 07.04.2014 року.
Водночас, відомості стосовно інших осіб, в тому числі і щодо позивача в Об'єднаному центрі відсутні.
"Позивачем надано суду належні та допустимі докази в підтвердження своїх позовних вимог та перебування у полоні в незаконних збройних формувань на сході України, а тому суд знайшов вимоги позивача підставними та задовольнив в повному обсязі", - додають у прес-службі.
Рішення чинності не набрало та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції.
Нагадаємо, хмельницький коп також через суд намагався довести свою участь в АТО.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький