У Хмельницькому тероборонівців підтримають фінансово, - рішення сесії

Відбулася чергова ХІІІ сесія Хмельницької міської ради

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
У Хмельницькому тероборонівців підтримаю…
Сесія міськради

З-поміж 93 питань порядку денного чимало питань стосувалося підтримки військових, територіальної оборони та ситуації на Сході.

Депутати вчергове розглянули, передає Depo.Хмельницький, програму допомоги військовим частинам і Національної гвардії. Програма діє у місті 5 років. 

За час роботи програми виділено понад 20 мільйонів гривень. Крім цього, окремо працюють програми для СБУ, нацгвардії, прикордонної академії, надзвичайників тощо. Це ще приблизно плюс майже 8 млн грн. Також в міськраді звільняють військові частини від сплати податку за землю. Це близько 300 мільйонів гривень за 6 років. В новій програмі загальна сума видатків – 2,6 млн грн. З них мільйон на батальйон тероборони.

"Продовжуємо підтримувати та самих військових. Щороку виділяємо одноразову матеріальну допомогу для чинних військовослужбовців. За час роботи ініціативи це близько 10-12 млн грн. В цьому році вже близько 2000 заяв ми отримали", - коментує міський голова Олександр Симчишин.

Від сьогодні запрацює ще одна ініціатива: всі, хто укладе контракт з батальйоном тероборони, отримають від 3 до 5 тисяч гривень. Сума залежатиме від того, буде ця людина у резерві чи складатиме активне ядро тероборони.

Змінили формулу, за якою відшкодовували вартість квадратного метра при компенсації учасникам АТО 50% вартості житла. Ціна квадратного метра у місті зросла, тому збільшили нашу частку виплати. На придбання житла учасникам АТО і програму співфінансування ми заклали у бюджеті 6 млн грн.

Проголосували депутати й за звернення до органів центральної влади та до мешканців громади, пов’язане із черговою фазою російсько-української війни.

"Дещо ми робимо своїми силами на місці, як то підтримка військових частин, навчання цивільних тощо. Але у зверненні вимагаємо введення воєнного стану в Донецькій та Луганській областях, максимальне фінансування збройних сил та територіальної оборони, розрив дипломатичних відносин та введення візового режиму з Російською Федерацією, максимальна активізація дипломатії в залученні країн Будапештського меморандуму тощо. Ми обороняємося вже 8 років. Маємо то робити й надалі, але активніше та інтенсивніше", - резюмує мер.

Нагадаємо, Хмельницька облрада виділила на тероборону 5 млн грн.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme