Заглушити терориста: На що здатні хмельницькі "Обереги", покликані рятувати українських бійців

"Обереги" захищають мінерів від радіокерованого підриву та придушують зв'язок терористів. Цю розробку уже використовують миротворці НАТО

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Заглушити терориста: На що здатні хмельн…

Державне підприємство "Новатор", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розпочало серійне виробництво спеціальної системи "Оберіг-С", яка призначена для захисту бійців від радіокерованих вибухових пристроїв – мін, фугасів тощо.

"Оберіг" може заглушити будь-яку передачу команди на підрив через радіостанції та мобільні телефони у діапазоні від 20 до 4000 МГц. Фактично, у зоні роботи "Оберегу" не працює жодний приймач, який приводить в дію детонатор вибухівки. Це забезпечує гарантований захист бійців, важливих об‘єктів та мирного населення. На полігонах такий прилад "глушить" увесь зв'язок в радіусі 100 метрів.  За необхідності можна об'єднати в систему 15 таких приладів для захисту великої території –приміром, військові склади, дипломатичні установи чи інші надважливі та секретні об'єкти.

Аналогічні світові розробки коштують сотні тисяч доларів, хмельницьким же конструкторам вдалося в рази її здешевити, не втративши якості. Усі комплектувальні – від найдрібнішої деталі - вітчизняного виробництва.

Саме такі системи зараз активно розробляються і постачаються до армій провідних країн світу, які ведуть бойові дії в умовах активної терористичної загрози, зокрема проти ІДІЛ. Використання таких систем дозволяє попередити теракти, які направлені проти цивільного населення, військових та інфраструктурних об‘єктів. 

Особливістю "Оберіг-С" є те, що він може встановлюватися на бронетехніку та автотранспорт, забезпечуючи захист всієї колони техніки під час руху. Це дозволяє уникнути втрат на марші чи стоянці від закладених фугасів. Власне, так він вже використовується в миротворчих військах ООН. Також "Оберіг" можна встановлювати на стаціонарні об‘єкти, такі як блокпости, шпиталі, склади боєприпасів чи центри управління та зв‘язку. Масоване використання "Оберегів" дозволяє сотворити, навіть у найнебезпечніших місцях з найвищим ризиком терористичної атаки, захищені "зелені зони".  

Окрім того, "Новатор" розробив більш легку версію цієї системи – "Оберіг-Н", який може переноситись одним бійцем. Ця версія призначена для захисту саперів при розмінуванні, локального придушення зв‘язку, а також для забезпечення захисту бійців під час спеціальних операцій. 

Зараз "Оберіг-Н" проходить державні випробування, за позитивних результатів та включення у Держоборонзамовлення він зможе постачатись до української армії.

Важить такий "Оберіг" 24 кг. Місцеві конструктори кажуть, що зараз якраз працюють над його полегшенням. Планують зменшити вагу щонайменше на чотири кілограми.

ДП "Новатор" є одним з провідних підприємств "Укроборонпрому", яке виробляє авіоніку, радари для літаків, засоби радіоелектронного придушення та інші електронні компоненти. Також "Новатор" виробляє критично необхідні для української авіації радіолокаційні прицільні комплекси, метеонавігаційні радіолокаційні станції та бортові системи запобігання зіткнень. На заводі виготовляють і ремонтують радіолокаційні прицільні комплекси для бойових винищувачів, цілий спектр приладів надвисоких частот. 

Це підприємство володіє унікальним для України циклом виробництва електронних плат, які використовуються у "оборонці" та найсучасніших зразках української військової техніки та озброєнні. Кожну плату старанно перевіряють високоточними пристороями і при необхідності – усувають недоліки. Аби забезпечити надійну роботу спецтехніки в особливих умовах тут використовують золото. Воно гарантує сталу і тривалу роботу приладів, що так важливо у військовій техніці. Над однією такою платою працює в загальному більше тисячі людей.

На сьогодні "Новатор" робить для оборонки близько десятка замовлень.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme