У Кам'янці чергова археологічна знахідка IV тисячоліття до нашої ери

Тепер планується розширити межі розкопок
Depo.
5 серпня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua
У Кам
У Кам'янці чергова археологічна знахідка IV тисячоліття до нашої ери

Археологи інституту археології НАН України продовжують розкопки на площі Польський ринок в Кам'янці-Подільському, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією мерії.

В процесі розкопок археологи на території Старого міста знайшли наземну глинобитну споруду трипільської культури шипенецької групи енеолітичного часу (IV тисячоліття до нашої ери).

"Це була одноповерхова господарська будівля, яка використовувалась під майстерню для плавки міді. На це вказують знайдені залишки трьох тігелей з застиглою міддю на стінках, близько 10 фрагментів мідних пластин, краплини міді на вцілівших рештках кісток тварин, які використовувались для збільшення температури, необхідної при плавленні міді, - говорять фахівці. - Подібні знахідки характерні для ливарень бронзового часу, що вважались до цього найдавнішими на території України."

Знайдена ливарня в Кам’янці-Подільському є значно давнішою ніж ливарні епохи бронзи, тому її можна вважати найдавнішою, виявленою ливарнею на території України, а також за її межами.

Зважаючи на унікальність знайденого об’єкту, його виключене значення для історії України, планується розширити територію археологічних досліджень на площі Польський ринок.

Всі знайдені артефакти археологи передадуть до музею.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та