У Кам'янці-Подільському запустили першу в Україні надсучасну ТЕС (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Теплоелектростанція видаватиме 42 мегаватта теплової енергії та 4 мегаватта електричної енергії. А збудували її підрядним методом за гроші Світового банку, в кредит під 0,01%.

Передає Depo.Хмельницький за інформацією міського голови Михайла Сімашкевича.

Починаючи з 2014 року, місто одним із перших в Україні розпочало заходи, які б дозволили відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. За цей час з нуля відкрили чотири таких котельні, які працюють на пелетах і трісці.

"Сьогодні спільно з колегами з різних міст України, представниками обласної влади, Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження, депутатами і членами виконавчого комітету урочисто дали старт ще одному масштабному проекту - запуску унікальної комбінованої теплоелектростанції, яка вироблятиме електричну та теплову енергію для 22 тисяч жителів міста, садочків і шкіл," - розповідає мер.

За його словами, це приклад того, що місто не стоїть на місці, розвивається і впевнено працює над енергетичною незалежністю.

Символічну стрічку перерізали міський голова Михайло Сімашкевич, голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, представник Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереженя, генеральний директор КП "Міськтепловоденергія" Валерій Гордійчук.

Новітня ТЕС скоротить до мінімуму споживання газу та забезпечить його заміщення на 8413 тис. м3 на рік.

"Якщо ми подаватимемо електроенергію на ринок, то продаватимемо її по 4,60 грн/кіловат. А це нам дуже вигідно, - каже Валерій Гордійчук. - За рахунок зеленого тарифу у нас термін окупності ТЕС з 9 років знизиться до 6 років."

Аналогічні ТЕС працюють в Гонконзі, Парижі, Берліні та Хельсенки. По-суті, Кам'янецька стане такою п'ятою в світі теплоелектростанцією.

Нагадаємо, із завершенням цьогорічного опалювального сезону місто зовсім не використовує газ, а наступного року планує перейти на власну електроенергію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький