ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Хмельницькому скульптори створили пам'ятник базарній сумці

Новий проект наразі не знайшов свого інвестора
Depo.
10 березня 2016 08:20
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому скульптори створили пам
У Хмельницькому скульптори створили пам'ятник базарній сумці

Проект пам’ятника підприємцям – піонерам української ринкової економіки у вигляді базарної сумки створили місцеві архітектори, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією ХОДТРК.

"Вона має бути зроблена з каміння, важкого, рубаного і обв'язана бронзовою стрічкою. На ручці – маленька перелітна птаха. Вона маленька, легка," – говорить про своє бачення скульптури художник Сергій Албул, так асоціюючи непосильну роботу підприємців, яких називають "челноками" чи "базарниками".

У Хмельницькому скульптори створили пам'ятник базарній сумці - фото 1

У Хмельницькому скульптори створили пам'ятник базарній сумці - фото 2

За роки незалежності Хмельницький набув всеукраїнського визнання як велике торгове місто. Сталося це завдяки хмельничанам з усіх шарів суспільства, які взяли базарні сумки і створили конгломерат речових ринків. Вони врятували життя не лише собі, а усій Західній Україні, а також дали економічний поштовх сусідній країні – Білорусі.

Відтак, хмельницькі художники – скульптори Микола Мазур і Сергій Албул – створили проект скульптурний проект базарній сумці, як першопочатку всіх торгових справ. Підприємця-торбаря скульптори митці асоціювали з перелітною птахою – мовляв, літає з великими сумками по Туреччинах і Китаях, аби прогодувати своїх дітей.

Місцем встановлення пам’ятника базарній сумці автори проекту визначили п’ятачок між торговельним центром – колишнім універмагом "Дитячий світ" – і підземним переходом. Власне, звідти у 90-х роках минулого століття і починався славнозвісний хмельницький базар.

Реалізувати проект не вдалося - не знайшли підрядника.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та