UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Хмельницькому запустили установку з дегазації твердих побутових відходів (ФОТО)

З хмельницького полігону відкачують звалищний газ і переробляють на електричну енергію

У Хмельницькому запустили установку з де…

Відтепер з хмельницького сміття спеціальна установка видобуває газ та переробляє на електроенергію, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби міськради.

Сьогодні відбулася презентація запуску роботи установки з дегазації полігону твердих побутових відходів. Проект розпочали ще у 2016 році. Тоді й замовили експертизу в Інституті газу НАН України, аби з'ясувати чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати для якихось потреб. І у червні 2017 року провели конкурс на визначення інвестора, у результаті якого переможцем стала житомирська компанія.

Підприємство продаватиме електрику за "зеленим тарифом" державному підприємству. 13% від загальної суми сплачує місту, за підрахунками це становитиме близько 2,5 млн грн на рік. Кошти надходитимуть на рахунок "Спецкомунтрансу" й використовуватимуться, обіцяють, виключно на роботи, пов'язані з потребами полігону твердих побутових відходів.

"Установка вже працює і постачає у мережу електроенергію за "зеленим тарифом" та забезпечує дегазацію сміттєзвалища, - говорить міський голова Олександр Симчишин. - Вартість обладнання близько 20 млн грн - це та інвестиція, яка зайшла у місто. Тут створено 5 робочих місць. Фактично, не вклавши жодної копійки місто отримало хорошу інвестицію, додаткові робочі місця, грошові надходження на потреби полігону".

Як зазначає директор підприємства, що проводить дегазацію, встановлення газоелектрогенераторної установки у визначений договором термін відбулося завдяки злагодженій співпраці з міською владою.

"Ми виконали усі умови конкурсу: проектування, буріння свердловин, будівництва усіх інженерних споруд та встановлення генераторних станцій компанії австрійського виробництва. У наших планах - виробляти приблизно 3 млн 700 тис кіловат на рік", - зазначає він.

Таким чином в мерії сподіваються, що завдяки видобутку газу зі сміттєзвалища мінімізуються ризики виникнення пожеж на полігоні.

Нагадаємо, що у минулому листопаді пообіцяли ще до кінця року вже розочпочати добувати біогаз на сміттєзвалищі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme