UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Хмельницькому вшанували жертв Проскурівського погрому (ФОТО)

Хмельничани згадали жертв погрому єврейського народу, який відбувся 100 років тому

У Хмельницькому вшанували жертв Проскурі…

Сьогодні хмельничани згадали жертв так званої "проскурівської кривавої бані" - погрому єврейського народу, який відбувся рівно 100 років тому - 15 лютого 1919 року, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби мерії.

Впродовж двох днів 15-16 лютого 1919 року у Проскурові - теперішньому Хмельницькому, знищили більше тисячі людей. На той час в містечку половина населення була саме єврейського походження. Як не парадоксально, але приводом масового знищення людей стало більшовицьке повстання в Проскурові напередодні - 14 лютого.

Хоч повстання і було безрезультативне, але отаман Іван Семесенко всю вину за нього переклав на місцевих євреїв і дав команду гайдамакам розпочати погроми.

Мітинг-реквієм відбувся на Львівському шосе, біля меморіалу жертвам погрому, де захоронено 1660 євреїв, яких було закатовано під час тих страшних подій.

Присутні на згадку про загиблих не лише поклали квіти та лампадки до меморіалу, але й каміння, як символ того, що поважають загиблих та шанують пам'ять про них.

Нагадаємо, аналогічні акції пам'яті відбуваються у Хмельницькому кільк ароків поспіль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook