У Хмельницькому активісти влаштували блукаючий пікет

Учасники АТО перенесли вчорашній пікет від Держгеокадасту під Будинок рад

У Хмельницькому активісти влаштували блу…

У Хмельницькому учасники АТО не домовилися з Держгеокадастром і пішли пікетувати до облради та облдержадміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Учасники АТО та активісти вимагають видати армійцям земельні ділянки, що перебувають у резерві Кадиєвецької сільської ради на Кам'янеччині. Йдеться про 184 гектарів землі, яку в Держгеокадастрі хочуть виставити на аукціон.

Земельники таке рішення пояснили бажанням уникнути конфлікту між людьми, адже на ці гектари претендують не лише бійці, а й місцеві жителі Кадиєвець.

Як повідомив в.о. начальника обласного управніння Держгеокадастру Олександр Вжешневський, після того, як учора він поспілкувався з протестувальниками, до нього зателефонувала сільський голова Кадиєвець і особисто попросила не йти на поступки.

"На сьогодні, паралельно із заявами від бійців, у нас є 186 заяв від місцевих жителів, погоджені головою. У телефонному режимі вона повідомила, що є ще додатково понад 400 заяв від селян, з проханням продати право на оренду цих земельних ділянок виключно через аукціон. Таким чином, вони хочуть, щоб прибуток від оренди йшов у місцевий бюджет, бо це чи не єдиний дохід сільської ради. Більше того, по 20 заявах від бійців є виписки, що вони вже отримували дозвіл на розробку проектної документації на земельні ділянки. А сьогодні кілька людей з того списку прийшли і сказали, що вони вже отримали ці ділянки у власність, і що жодних заяв більше не писали", - переповідає деталі телефонної розмови Олександр Вжешневський.

За словами ж сільського голови Кадиєвець Валентини Мартинюк, мітинг АТОвців "проплачений".

"Ці 184 гектари - єдиний засіб виживання, бо це увесь наш резерв. А їх хочуть вичистити під нуль і віддати спілці АТО. В мене є дитячий садочок, лікарня, медпункт, школа. То що, мені віддати землю і все позакривати? Я думаю, що АТОвців проплатили, і потім ці землі вони продадуть інвестору, - бідкається Валентина Мартинюк і категорично заявляє: В мене збунтувалося все село. 184 - це всі до гектара землі, які в мене є, і АТОшники їх не заберуть. Я привезу тисячу чоловік в область і, якщо треба буде, дійду до президента".

Попри це, бійці наполягають на своєму.

У свою чергу голова організації "Учасники бойових дій АТО" Орест Павлюк заявив, що і вони не поступляться. І продовжили протест під облдержадміністрацією і прокуратурою.

Їх кількість помітно зменшилася в порівнянні з вчорашнім днем.

Нагадаємо, 20 червня під управлінням Держгеокадастр в Хмельницькому учасники АТО і активісти встановили намет - вимагають виділення землі армійцям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme