ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними

Підбірка найдивовижніших кладовищ у світі
Depo.
17 лютого 2016 22:26
ФОТО: depo.ua
Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними
Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними

Відвідування кладовищ часто є частиною екскурсійних програм в багатьох містах для іноземних туристів. Окремі з них дійсно дивують, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на tochka.net.

На цвинтарях можна оцінити архітектуру і незвичайні твори мистецтва, а також тихий, споглядальний відпочинок. Пропонуємо частинку найнезвичніших і красивих кладовищ в різних куточках планети.

Висячі труни Сагади, Лусон

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 1

За оцінками вчених, гірський цвинтар "висячих трун" існує на філіппінському острові Лусон більше двох тисяч років. Тут ховають своїх мертвих представники народності Согади. Зараз согадійці – християни, назвернені в католицьку віру іспанськими колонізаторами, але хоронити небіжчиків землі вони відмовляються. Видовбані з цільних колод труни готуються ще при житті людини, найчастіше роблять її для себе, а якщо з якихось причин людина не може закінчити цю працю – труну видовбують його родичі та друзі. Ритуал поховання включає в себе складну процедуру доставки труни з тілом покійного на розташоване високо в горах, на прямовисних скелях, кладовище, і закріплення його на скелі.

Кладовище Пер-Лашез, Париж

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 2

На сьогодні це кладовище в східній частині Парижа, мабуть, найвідоміше у світі. Щороку його відвідують сотні тисяч туристів. Однак так було не завжди: в 1804 році, коли влада відвели під нього місце, парижани не хотіли хоронити там своїх родичів якраз через його малу популярність. Мерія Парижа пішла на безпрецедентний крок: у Пер-Лашез перевезли прах письменника Мольєра і двох легендарних коханців: Абеляра і Елоїзи. Після чого тут знайшли останній притулок багато відомих всьому світу людей – Оноре де Бальзак, Фредерік Шопен, Оскар Уайльд, Едіт Піаф, Марсель Марсо та інші діячі літератури і мистецтва, а також відомі політики.

Веселе кладовище, Сапанта

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 3

Це дивне "радісне" кладовище створено в 1930-ті рокие самобутнім місцевим художником Стеном Іваном Патрою. Хрести і дерев'яні надгробки прикрашені жартівливими написами і малюнками в жанрі примітивізму, відображають епізоди життя (а іноді й смерті) похованих, що розповідають про їх достоїнства і маленькі слабкості.

Ваді-ас-Салам, Ан-Наджаф

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 4

Найбільший в світі ісламський цвинтар і один з найбільших у світі. На площі 6 квадратних кілометрів розташовано близько п'яти мільйонів могил. Тут поховано багато мусульманських пророків, неподалік - могила Хазрата імама Алі ібн Абу Таліба, "Четвертого Імама", святиня, шанована мусульманами всього світу.

Терасне кладовище Пок Фу Лам, Гонконг

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 5

Китайське християнське кладовище на західній стороні острова Гонконг у формі амфітеатру. Перенаселена територія Гонконгу, скелястого острова, не дозволяла розширюватися створений в 1882 році цвинтар Пок Фу Лам, тому місцеві християни були змушені споруджувати на схилі гори тераси для поховань, з'єднуючи їх вуличками і провулками. Згодом цвинтар став нагадувати гігантський відкритий амфітеатр.

Головне кладовище Сукре, Болівія

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 6

Головне кладовище міста Сукре – найпрестижніше в Болівії, сім'ї померлого доводиться платити за поховання $10,000. Правда, на ці гроші небіжчик впродовж семи років перебуває в спеціальному сховищі, своєрідному пантеоні, і тільки після цього переміщається в землю, в звичайну могилу. Щоправда, не назавжди, а на найближчі двадцять років, після чого могилу повністю видаляють, бо бажаючих бути похованими на кладовищі в Сукре багато. Тут поховані й болівійські президенти.

Арлінгтонське кладовище, Вашингтон, США

Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 7

Найбільше в світі військове кладовище є в Арлінгтоні, передмісті столиці США Вашингтона. Крім учасників війн і різних військових конфліктів на Арлінгтонському кладовищі ховають президентів, голів Верховного суду, американських астронавтів. Цвинтар займає площу майже три квадратних кілометри, в даний час тут нараховують близько 300 тисяч поховань.Цвинтарі, які полюбляють туристи, справді є оригінальними - фото 8

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький