У Хмельницькому півтори сотні офіцерів-резервістів завершують свій перший вишкіл (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сім насичених днів навчань наповнені не лише тренуваннями, а й злагодженнями з іншими підрозділами

У Хмельницькому півтори сотні офіцерів-р…

З офіцерами шести батальйонів області проводять практичні заняття на полігонах зі стрільби зі штатної зброї, заняття з тактичної медицини, інженерної, тактичної та психологічної підготовки і радіотренування на засобах зв’язку. Є також роздільні, спільні та командно-штабні тренування.

Один з днів вишколу резервісти провели на полігоні нацакадемії Держприкордонслужби. Прикордонники продемонстрували їм особливості затримання порушників кордонів та пояснили злагодження дій тероборонівців зі стражами кордонів.

За словами полковника НАДПСУ Андрія Білоруса, спільні заняття дають змогу в разі необхідності застосувати на кордонах злагодженість підрозділів. Адже керівний склад батальйонів тероборони зможе не лише донести підлеглим нові знання, а й приймати правильні командирські рішення.

"Теоретично, тероборонівці будуть в групах прикриття державного кордону, в групах прикриття тилу, тобто будуть очіплювати район пошуку і якщо буде необхідність, залучити більшу кількість персоналу, то вони також можуть залучатись до наших груп," - каже майор НАДПСУ Сергій Бурбела.

Серед півтори сотні резервістів, що входять до 106 бригади тероборони області і учасники бойових дій на Сході, і ветерани-афганці, і військовозобов’язані, що не мають бойового досвіду. Кожен уже має свої емоції від пройденого на тактично-штабних навчаннях.

Капітана-резервіста Олександра Степанюка, приміром, найбільше вразила робота групи реагування ДСНС, коли вони показували нове обладнання для розмінування. Військовий із 15-річним стажем і тривалим перебуванням в ООС, каже, що такого ще не бачив.

А молодший лейтенант-резервіст Віктор Литвинчук в захваті від того, як працюють прикордонники, та ще й курсанти. Вірить, що державні рубежі з такими хлопцями і з надсучасною технікою - тепер на надійному замку.

Не приховує емоцій від співпраці з нацгвардійцями майор-резервіст Павло Скакун: "Нагвардія, якщо чесно, упакована добре – озброєнням, технікою і працюють хлопці класно. Їм би ще достойну платню - і все було б супер!"

Під час навчань були відпрацьовані питання застосування підрозділів територіальної оборони за основними їх завданнями: оборони важливих об’єктів, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами противника, ведення бойових дій в місті та лісі.

Задоволений, але вже роботою самих резервістів командир бригади територіальної оборони Хмельниччини військової частини А 7034 полковник Ігор Бугун: "Офіцери, які вже закінчили службу вже 10-15 років назад, вони повинні зрозуміти правильність дій своїх підрозділів. За тиждень вони освіжать в пам'яті свої навики, навчаться приймати командирсько-управлінські рішення та взаємодіяти з Нацгвардією, ДСНСниками, поліцією і прикордонниками, аби передати уміння своїм підлеглим в батальйонах."

За його словами, на вишколі ставили за мету відновити та підвищити індивідуальну підготовку офіцерів керівного складу батальйонів, адже їм приймати рішення і нести за це відповідальність. Загалом, навчання проходять успішно і Богун сподівається, що офіцери зможуть, за потреби, усе освоєне застосувати на практиці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"