Цікаві факти про Великдень в світі

Традиції іноді стають причиною непорозумінь

Цікаві факти про Великдень в світі…

Як інформує Depo.Хмельницький з посиланням на "7днів"  у світі багато цікавих фактів про Великдень.

У ряді латиноамериканських країн і деяких частинах Греції прийнято підвішувати опудало Іуди, який зрадив Христа та спалювати його. Іноді в опудало встановлюють феєрверки. Опудала політиків і бізнесменів, що образили народ, теж часом спалюють.

Ця традиція іноді стає причиною непорозумінь. У 2005 році Держдепартамент США розкритикував грецький звичай спалювати Юду, назвавши його "актом спалювання єврея".

 У Швеції і частини Фінляндії в четвер (або в Страсну п'ятницю) перед Великоднем відбувається щось на зразок "міні- Хеллоуїна".

Маленькі дівчатка одягаються в лахміття і старий одяг. Найчастіше їх вбрання складаються з дуже великих спідниць і хусток. У такому вигляді дівчатка ходять від дверей до дверей з мідним чайником і збирають частування.

Кажуть, цей звичай стався з давнього повір'я, що відьми летять на німецьку гору Блокула в четвер перед Великоднем і влаштовують шабаш.

Згідно з легендою, коли вони поверталися назад, предки шведів і фінів запалювали багаття і лякали нечисть.
Також люди стріляли в повітря і малювали хрести на будинках і коморах, щоб відлякати нечисту силу.
У наш час традиція жива: у дні перед Великоднем шведи і фіни запалюють багаття і запускають феєрверки.

 Великодний кролик Ренді, як символ родючості, був персонажем стародавньої німецької казки, в якій вухатий відкладав красиві пасхальні яйця. Дітям казали, що він приносить яйця тільки слухняним малюкам. Дітки майстрували гнізда і клали туди морквину. Ця казка потрапила в Америку разом з німецькими іммігрантами та дуже прижилася.

На Бермудах в Страсну п'ятницю запускають великодніх повітряних зміїв. Легенда свідчить, що бермудський вчитель хотів наочно показати місцевому населенню, що Христос вознісся на небо. І тепер щоб вшанувати пам'ять про Христа і його Воскресіння, жителі Бермудських островів запускають в небо красивих повітряних зміїв.
 У середньовічній Європі, яйця були першим продуктом, який можна було їсти після закінчення Великого посту. Традиція фарбувати яйця простежується ще у ранніх грецьких і сірійських християн. Вони обмінювалися малиновими яйцями, що символізують кров Христа.

Західна Пасха в 45 % випадків святкується на тиждень раніше православної, в 30 % випадків збігається, в 5 % різниця в 4 тижні, і в 20 % – різниця в 5 тижнів. Різниці в 2-3 тижні не буває.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme