Церковна війна: Як парафіяни Свято-Дмитрівського храму села Ставниця боряться у судах за храм

Прихожани, що заявили про своє бажання перейти до Православної Церкви України, ніяк не можуть зайти в приміщення, бо своє право на нього відстоюють прихильники Московського Патріархату

Церковна війна: Як парафіяни Свято-Дмитр…

Збори релігійної громади, схід села, судові позови – так відбувається зміна канонічної приналежності до Православної церкви України в селі Ставниця Летичівського району. З початку лютого триває цей процес, який поглиблює конфлікт між селянами і вже вирішується в судах.

Селяни розділилися на два табори і ведуть війну: часом тиху, а часом – і не дуже. Щонеділі відбувається церковна служба і ПЦУ, і УПЦ МП. Збираються люди під парканами з різних боків церкви, бо навіть на всі ворота й калитки, не те що на двері, понавішували замки. І так уже 10 місяців.

Настоятель Свято-Дмитрівського храму УПЦ МП протоірей Віталій розповідає, що перші 3-4 місяці служили при поліції. Правоохоронці чи не місяць не покидали "поле бою", щоб не були збиті замки, щоб жодних дій не проводилося.

Чи не одразу після намагання громади поміняти патріархат, прихильники Московського Патріархату подали до суду на Хмельницьку облдержадміністрацію з вимогою скасувати перехід громади села Станиця Хмельницької області до ПЦУ.

Протоірей Віталій каже, що їхні документи хочуть змінити і замість того, щоб створити свою громаду зі своїм храмом, намагаються просто відібрати майно. Прихильники російської православної церкви не ймуть віри у те, що відбувається і звинувачують у тривалому конфлікті іншу сторону.

У ПЦУ ж стверджують, що дві третини громади виявили бажання на зборах приєднатися до них. Сподівалися, що отець Віталій підтримає таке рішення, але марно.

Т.в.о. настоятеля храму протоірей Петро з ПЦУ розповідає, що судові процеси почалися ще в травні – розглядали рішення про заборону будь-яких реєстраційних дій, а з червня стартував судовий процес щодо скасування розпорядження голови облдержадміністрації про реєстрацію (перереєстрацію) статуту.

Парафіян ПЦУ тут свого часу намагалися перерахувати на кількох зборах. Спочатку в церкві, а потім – і на сході села. Та й це не поставило крапку, адже у кожного виявилася "своя правда".

Усі чекають, зрештою судового рішення, кожен свято вірить, що правда буде на їхній стороні. Чергове ж засідання, яке проведе Господарський суд Києва, має бути на початку грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"