Трудове рабство: Як не стати жертвою

До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, у Хмельницькому провели просвітницьку акцію під гаслом "Працюй безпечно"

Трудове рабство: Як не стати жертвою…
Акція у Хмельницькому: Людина не товар

У Хмельницькому на майдані Незалежності  перехожим роздавали листівки з інформацією про те, куди звертатися, якщо зустрілися із фактами трудової чи сексуальної експлуатації.

Цьогоріч просвітницька акція проходить під гаслом "Працюй безпечно". Так намагаються привернути увагу до проблеми, якої стидаються, а відтак - замовчують. Ініціатори, що вже з десяток років займаються попередженням і реабілітацією тих, хто підпадає під гніт "торгівлі", намагаються розповсюдити номера телефонів, за якими жертви можуть звертатись та отримати допомогу. 

Акція, "Працюй безпечно". Оксана Устинова

"Якщо хтось з ваших знайомих чи рідних їздили за кордон працювати і їм не заплатили там гроші, тобто, фактично, вони потрапили в експлуатацію або за кордоном, або це може статися і тут, в Україні, то звернувшись за вказаним у листівці телефоном, можна отримати допомогу у рішенні цієї проблеми",  – каже співорганізаторка, голова благодійного фонду "Ксена" Оксана Устинова.

За неповні 18 років роботи фонду, більше 2,5 тисячі жителів області, які постраждали від торгівлі людьми, зверталися до них про допомогу. Ще 4,5 тисячі шукали підтримки, як внутрішньопереміщені особи.

На інформаційних листівках зазначені правила, як діяти, якщо втрапили в подібну ситуацію і, звісно ж, як уберегти себе від подібних неприємностей.

Акція, у Хмельницькому"Працюй безпечно"

"Залишайте інформацію про себе – куди ви їдете, з ким ви їдете, до кого ви їдете. Залишайте копії документів, наприклад, угоди, які ви уклали з роботодавцями, залишіть копії своїх документів в себе на хмаринці в гуглі. Ще одна дуже важлива деталь – домовляйтесь зі своїми рідними про якесь кодове слово, яке ви скажете їм, якщо потрапили у халепу. Усе це може допомогти, аби не потрапити у трудове рабство за кордоном", – радить Оксана Устинова. "Ми не можемо сказати, що після таких акцій до нас одразу звертається більше людей. Але, принаймні, проходить якийсь час, і потім до нас хтось телефонує і каже, що мені хтось на якійсь акції дав ваш номер телефону, запитує, чи дійсно ми надаємо таку допомогу. І людина починає розповідатисою історію", - ділиться Оксана Устинова.

За словами представниці департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Лілії Остапішиної, всього у Хмельницькій області з 2013 року зареєстровано 31 особу, що отримала офіційний статус людини, яка стала жертвою торгівлі людьми. "Переважно це були випадки трудової експлуатації, до якої, як не дивно, потрапляли здебільшого чоловіки. Є випадки сексуальної експлуатації, є один випадок торгівлі органами, є випадки дитячого жебракування, є також випадки, коли наші військовополонені, які утримувалися на сході України, також зазнали трудової експлуатації, перебуваючи у полоні", - каже Лілія Остапішина.

Організатори акції наголошують на тому, що не потрібно соромитися, адже є кому протягнути руку допомоги – і юридичну, і психологічну, і фінансову.

Волонтери на акції "Працюй безпечно"

З тих, хто потрапляє у трудову експлуатацію, переважна більшість – чоловіки. Проте є й випадки сексуального рабства серед жінок, примусового дитячого жебракування, використання рабсьої праці на Росії полонених, навіть – торгівлі органами.

Поліцейські, що долучилися до ініціативи, кажуть, що в області розслідуються кілька кримінальних справ, які стосуються правопорушень на території нашої країни. Тут, кажуть, відчутна певна недовіра краян до правоохоронців і зневіра у справедливості.

До акції долучилися правоохоронці

ОРганізатори нагадують, що у кожній ситуації варто звертатися за допомогою, адже і влада, і благодійники пропонують безкоштовну підтримку, допомогають оговтатися від поневірянь та налогодити повноцінне подальше життя. 

Акція"Працюй безпечно" у Хмельницькому

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme