ТОП правил безпечного Інтернету для дітей

Поліцейські розповіли чого мають навчити своїх дітей батьки при користуванні всесвітньою "павутиною"

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
ТОП правил безпечного Інтернету для діте…

Всесвітній день безпечного інтернету відзначається щорічно другого вівторка лютого. Цього року він випадав на 11 число. Кібербезпека – одна з важливих проблем сучасності, як в світі, так і в Україні. Правоохоронці Хмельниччини розповіли принагідно які загрози для дітей і дорослих сьогодні є найнагальнішими, і як з ними боротися.

У школах цього, на жаль, навіть на інформатиці, не пояснюють. Ця робота перекладається на плечі батьків.  Копи прийщли тут на доаомогу і назвали 11 правил безпеки у всесвітній "павутині" Інтернету і наполегливо радять батькам убезпечити своїх дітей, ознайомивши з засадами безпеки. Адже діти легко привчаються до використання інтернету, і саме на цьому етапі старші повинні втрутитися й допомогти їм дізнатися про безпеку в мережі.

1. Проговорити основні правила
Із зовсім малою дитиною чи старшим підлітком важливо спочатку обговорити базові правила. Почати можна з того, що нічого на 100% не є приватним у мережі.

2. Бути обережним з особистою інформацією
Спершу варто пояснити, що таке персональні дані. Написати докладний список і розтлумачити, чому важливо максимально зберігати їх у таємниці. Треба й нагадати дитині, що вона повинна попереджати батьків, коли оприлюднює щось із списку в Інтернеті.

3. Використовувати паролі
Діти уже з раннього віку починають створювати свої акаунти у соцмережах та власні електронні скриньки. Попри те, що сайти самі регулюють, наскільки безпечним є пароль, батьки також мають проконтролювати цей процес. Можна попередньо розповісти, що пароль повинен містити різні символи й попередити, що його нікому не можна розповідати.

4. Обговорити, що можна поширювати у соцмережах
Діти особливо люблять проводити час у соціальних мережах, тож варто пояснити їм, що можна поширювати у своїх профілях, а що – ні.

5. Зробити спілкування у Whatsapp і Telegram безпечним
Підлітки часто спілкуються за допомогою Whatsapp, Viber і Telegram, не усвідомлюючи, що їхні чати не є 100% приватними. Саме тому варто розповісти, що не можна писати там про свої банківські рахунки чи паролі.

6. Ділитися новими уміннями
Розповідати треба дитині про те, як оновилася стрічка новин на Facebook чи які зміни відбулися у додаванні відео на Instagram. Це допоможе їм легше пристосуватися до нововведень й уникнути пов'язаних із ними проблем.

7. Пояснити небезпеку безкоштовного публічного Wi-Fi
Діти люблять безкоштовний Wi-Fi – а хто не любить? Але треба наголосити на тому, що ці мережі можуть робити доступними їхні дані.

8. Завантажте VPN (virtual private network)
VPN-підключення допоможе ефективно захистити користувачів.

9. Убезпечити від ігрових афер
Обов'язково треба домовитися з дітьми про те, що вони скачуватимуть ігри під наглядом або самі батьки будуть завантажувати розваги для них. Щоразу ватро й переконуватися також, що використовуєте перевірені сайти й додатки.

10. Не розмовляти із незнайомцями у чатах
Діти охоче долучаються до чатів і груп, але важливо попередити їх стосовно небезпеки спілкування із незнайомими людьми.

11. Не вірити рекламі в електронній пошті
Не все те золото, що блищить. Варто пояснити дітям, що приголомшливі акційні пропозиції, які надходять в електронних листах – обман і спосіб заволодіти особистою інформацією користувача.

Берегти дітей від небезпеки в Інтернеті – завдання дорослих. У сучасному світі це так само важливо, як і навчання основ правил дорожнього руху.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme