Картини, прикраси чи "золота акція" в Раді: Чим може похизуватися ТОП найбагатших жителів Хмельниччини

Елітні авто, цінні папери та різноманітні колекції – усе це є у заможніх жителів області, які рахують гроші не копійками та тисячами-мільйонами

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Картини, прикраси чи "золота акція" в Ра…
Фото Уніан

Хто з вихідців області "наскладав копіку" та зумів стати впливовим бізнесменом чи політиком, з'ясувати непросто. Адже відкриті дані про доходи та видатки є лише у публічних людей, які займають державні посади чи є обранцями рад. Товстосумів не так вже й багато в порівнянні з іншими областями, та все ж кілька особистостей з мільйонними статками таки є.

Фото журнал "Фокус"

"Вічний" нардеп, із потраплянням у всі ТОПи найбагатших – Олександр Герега разом зі своєю дружиною

Хоча й проживають вони далеко не в Городку Хмельницької області, та все ж там зареєстровані, то ж можна їх відносити до когорти подолян. Уже добрих 10 років прибутки родини, у власності якої найбільша в Україні мережа гіпермаркетів "Епіцентр", рухаються догори у різних рейтингах: з 26 місця в рейтингу "200 найбагатших українців" журналу "Фокус" за 2010 р до 7 місця за версією журналу НВ в 2019 році. Статки подружжя Герег, за даними цих видань, зросли з $395,4 млн до $930 млн.

Кілька років поспіль Олександр Герега, знову з дружиною, потрапляють в ТОП-100 найвпливовіших людей за версіями різних журналів і протрималися в ньому до літа 2019. Це єдина людина з області, котра відверто "світиться" у всеукраїнських рейтингах і показує свої мільйони. 

На Хмельниччині не було жодної такої особистості, яка б була настільки публічною і водночас багатою. Посеред минулого літа лише дивідендів з ТОВ "ЕпіцентрК" Олександр Герега отримав 2 565 000 грн, восени – 513 000 грн та вже на кінець року – 2,565 млн грн – про що вказав у декларації. Його минулорічний дохід "по-білому" обраховується в 11,3 млн грн. На рахунку в банку має 4,4 млн грн, готівкою зберігає 900 тис. євро, стільки ж доларів, швейцарських франків і гривень.   

Особистого транспорту в Олександра Гереги немає, а от дружина володіє BMW 730D 2007 року випуску та Porsche 911 Carrera 4S 2008 року. В Галини є також задекларовані три картини майстрів різних століть, три хутряні шубки, п'ять брендових годинників, три сумочки Hermes та 22 дорогоцінні прикраси, серед яких і перстень з жовтим діамантом. 

У подружжя є землі в столиці, Київській, Одеській та Волинській областях, пара будинків і три квартир у Києві, квартири в Городку і у Хмельницькому, вілла в Іспанії, паркомісця та гараж і дача під Києвом. Гереги є кінцевими бенефіціарами близько 60 компаній, серед них і такі, що зареєстровані в офшорних зонах на Кіпрі або Британських Віргінських островах. 

Фото ФБ-сторінка Віктора Бондаря

Співголова депутатської групи "За майбутнє" Віктор Бондар з Віньковеччини увійшов у першу половину рейтингу ТОП-100 найвпливовіших українців

Згідно останньої декларації, має земельну ділянку 1,5 тис. кв. м і житловий будинок в 611 кв.м в Гостомелі Київської області, земельну ділянку  на Хмельниччині та квартиру в Одесі. Доходи Бондара відносно невеликі і не дотягують в рік до мільйона на майже 150 тис. грн.

Але далі – цікавіше. Депутат тримає "під подушкою" 1,2 млн американських доларів, майже чверть мільйона євро та ще 12,4 тис. грн. 

Віктор Бондар виявився неабияким поціновувачем дорогих і вишуканих речей, у які й вкладався. Він задекларував 11 колекцій картин різних художників, має й картину "Таємна вечеря", вишиту шовковими нитками, 17 дорогоцінних ікон, чотири антикварних годинники: настінний, настільний, напольний та камінний; дев'ять наручних годинників (бренди Breguet, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin) та три пари запонок з дорогоцінного металу.

Згідно з декларацією, Бондар є кінцевим бенефіціарним власником компанії "Будінформ".

"Ваги" колишньому співголові партії "Відродження" Віктору Бондарю додає сьогоднішній статус в політичних колах, незважаючи на безуспішну участь в останніх президентських перегонах – а "депутатствує" він з 2012 року. Через пару місяців Бондар "відіграв" своє, ставши одним з небагатьох політиків, яким вдалося подолати "зелений тренд" і пройти до Верховної Ради по мажоритарному округу, а також єдиним учасником президентських перегонів, який потрапив до парламенту, не приєднавшись до сильного партійного бренду.

Уже в Раді Бондар створив депутатську групу "За майбутнє", до якої увійшли такі політичні "важковаговики", як Олександр Герега, Віктор Балога, Степан Івахів та Ігор Палиця. Навіть в умовах монокоаліціі їх неформальний вплив переоцінити складно. А в разі переформатування парламенту депутатська група Бондаря може стати "золотою акцією", за яку будуть боротися ключові політсили країни.

Фото ФБ-сторінка Володимира Мельниченка

Кам'янецький покровитель і мільйонер Володимир Мельниченко

Екснардеп від Хмельниччини Володимир Мельниченко за минулий рік задекларував мільйони гривень прибутків – своїх та дружини – дорогі автівки та "кругленькі" суми заощаджень. Доходи його постійні, про що свідчать регулярні доповнення – суттєві зміни в майновому стані. Торік, приміром, він повідомляв додатково про купівлю за 1,775 млн грн облігацій внутрішньої державної позики, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав АТ "ОТП Банк" – 4 млн грн, проценти, отримані від цього ж банку, у розмірі 391,4 тис. гривень та дохід від продажу машини в 750 тис. грн. Прозвітував перед НАЗК Володимир Мельниченко і про продані дружиною 45% ПП "Дживальдіс" за 450 тис. грн. Згодом, цих 45% нардеп вказав як свою власність.

В останній декларації кам'янчанин, який на останніх виборах все ж програв "ЗеКоманді", показує свої доходи та майно з численним переліком. Так, у нього є три автобуси, причіп та катер "Байлінер". У дружини – три легківки і один причіп. Дорогоцінностей, правда, не багато – швейцарський годинник та одна картина. Проте є облігації внутрішньої державної позики: і гривневі, і доларові.

Має подружжя Мельниченків шість земельних ділянок на рідній Кам'янеччині, три будинки з різним правом власності чи користування, дві квартири в Кам'янці і одну в Києві, адмінбудинок, комплекс сільськогосподарського призначення, магазин у районі,  парочку нежитлових приміщень у Кам'янці та Хмельницькому.  Окрім того, декларує власність частини ПП "Подільська біоенергетична компанія", ТОВ АФ "Агроінком" та ПП "МЕНА ПЛЮС" та ПП "Дживальдіс".

Офіційного доходу Володимир Мельниченко особисто отримав за рік 10,5 млн грн. Дружина менше - 1,9 млн грн. І заощадження теж мають – в загальному на обох: 22,3 млн грн, майже півмільйона доларів та 40 тисяч євро.

Фото ФБ-сторінка Сергія Лабазюка

Гривневий мільйонер і успішний "тендератор" Сергій Лабазюк

Іще один народний депутат "зі стажем" цілком достойно входить до списку найбагатших жителів Хмельниччини. Більшість його капіталів мають, як і в Гереги, майже, прозоре бізнесове походження. Сергій Лабазюк має щонайменше у п'яти компаніях корпоративні права, участь у статутному капіталі або зовсім кінцевим бенефіціаром. За останні 12 років його підприємства успішно виграли загалом 76 різноманітних тендерів із загальним виторгом у майже 325 млн грн. Всього має майже три десятка ТОВ, здебільшого на Хмельниччині.

Декларує він житловий корпус в оздоровчому комплексі сімейного типу в столиці, земельну ділянку у Хмельницькому районі, частку власності квартири, яку ділить з дружиною та двома доньками, та кілька громадських приймалень у Волочиську, звідки й обирається нардепом з 2012 року.

Серед цінного майна лише два годинники – один його, інший – дружини Віолетти, яка до того ж їздить на Porche 2016 року пипуску. Сам же нардеп орендує у свого ж підприємства "Мерседес" класу S 2015 року випуску.  

Платню за рік Сергій Лабазюк отримав в сумі трохи меншу 400 тис. грн. Немає банківських вкладів, а ось вдома у нього мільйон сто гривень та 150 тис. доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme