UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Тисячними штрафами, а то й ув'язненням, "погрожують" екологи Хмельниччини тим, хто спалює стерню

"Агрономічне недбальство" є підступною небезпекою для сусідніх полів, де може виникнути пожежа, та завдає непоправної шкоди довкіллю

Тисячними штрафами, а то й ув'язненням,…

Спалювати пожнивні рештки заборонено, - нагадують екологи господарникам краю, передає Depo.Хмельницький.

"Останніми днями до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надходять численні повідомлення про випадки випалювання стерні на полях, - кажуть у відомстві. - Так "горе-господарники", зібравши хлібну ниву, прибирають пожнивні рештки. Таке "агрономічне недбальство" є підступною небезпекою для сусідніх полів, де може виникнути пожежа, та завдає непоправної шкоди довкіллю. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватись зі швидкістю до 4 км за годину, а у вітряну – до 30 км, при цьому висота полум’я може сягати 2 метри."

Відтак, у період жнив Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області посилено контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства керівниками агроформувань області.

Згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю на землях сільськогосподарського призначення - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн - 340 грн) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн - 1190грн).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн - 680 грн) і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190 грн - 1700 грн).

Згідно ст. 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн - 8500 грн) або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає мешканців Хмельниччини до обережного поводження з вогнем поблизу сільгоспугідь, а їх власників просить не допускати спалювання пожнивних залишків у зв’язку з високою пожежною небезпекою.

Нагадаємо, підпали повністю знищують мікрофлору ґрунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см. За температури вище 100° С спалюється гумус, втрати якого становлять 800 кг/га. На відновлення 1 см гумусу природі потрібно 100 років.

Не знищення шляхом спалювання, а використання сухих рослинних рештків на підстилку, компостування, заробка їх в ґрунт з внесенням азотних добрив покриває дефіцит органічної речовини в ґрунті на 20-25%, підвищує родючість ґрунтів, а також урожайність сільськогосподарських культур.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme