UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екологи Хмельниччини просять краян не спалювати стерню та солому

При випалюванні пожнивних решток згоряє родючий поверхневий шар ґрунту, гинуть тварини та птахи, знищується рослинний покрив

Екологи Хмельниччини просять краян не сп…

Про небезпеку спалювання пожнивних решток нагадують екологи, передає Depo.Хмельницький.

На Хмельниччині, як і в більшості регіонів України, розпочалась жнивна кампанія. Масове спалювання стерні та соломи після збору врожаю призводить до пожеж, знищення флори та фауни, надзвичайних ситуацій.

При випалюванні пожнивних решток згоряє родючий поверхневий шар ґрунту, гинуть тварини та птахи, знищується рослинний покрив.

Підпали повністю знищують мікрофлору ґрунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см. За температури вище 100° С спалюється гумус, втрати якого становлять 800 кг/га. На відновлення 1 см гумусу природі потрібно 100 років.

Не знищення шляхом спалювання, а використання сухих рослинних рештків на підстилку, компостування, заробка їх в ґрунт з внесенням азотних добрив покриває дефіцит органічної речовини в ґрунті на 20-25%, підвищує родючість ґрунтів, а також урожайність сільськогосподарських культур.

"Категорично забороняється випалювати пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу них," - наголошують екологи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme