Наслідки спалювання сухостоїв - у жахливих світлинах (18+)

В соцмережах діляться фото, які демонструють результат недбалості людей

До чого призводить спалювання сухої трави на відкритих ділянках, небайдужі показали у світлинах в ФБ-мережі, повідомляє Depo.Хмельницький.

Восени люди часто спалюють суху городину й траву, не задумаючись якої біди можуть принести своїми діями.

"Скільки гине молодих рослин і дерев, хробаків, комах, равликів, польових звірів, птахів, яєць птахів, залишається під землею кротів, згоряє заживо в норах зайців - ні цифрами ні фото не передати", - застерігають природолюби.

Дописувачі нагадують, що підпали трави заборонені законом, це - злочин.

І закликають до рішучих дій: "Якщо бачите такий намір - зупиніть це. Викликайте поліцію, пожежну службу. Збережімо природу!"

До слова, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян - від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 грн.

За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб на суму від 850 грн до 1700 грн.

Крім того, ст.245 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеження волі на строк до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі до 10 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький