Тисяча релігійних громад Хмельниччини мають вказати свою приналежність до РПЦ, - Мінкульт

Міністерство культури України оприлюднило повний перелік церков, яким необхідно вказувати належність до Російської православної церкви

Тисяча релігійних громад Хмельниччини ма…

Відповідна інформація Мінкульту оприлюднена у виданні "Урядовий кур'єр", передає Depo.Хмельницький.

Згідно опублікованого переліку, у Хмельницькій області нараховується рівно тисяча релігійних громад УПЦ МП, які мають протягом трьох місяців внести у свій статут (положення) зміни, передбачені ч. 7 ст. 12 закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" та подати їх на реєстрацію в установленому порядку.

"Під дію цих статей закон підпадають організації, що є частиною таких релігійних об'єднань: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ)", - уточнюють в міністерстві.

До слова, Верховна Рада схвалила за основу та в цілому проект закону, який зобов'язує УПЦ МП перейменуватися у Російську православну церкву.

За законопроект № 5309 про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" проголосували 240 народних депутатів.

Завданням документу є забезпечення відповідності назв релігійних організацій, які входять до структури релігійної організації, керівні центри яких знаходяться за межами України в державі, яка за законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України, статутам таких організацій.

Народні депутати під час виступів у парламенті зазначили також, що УПЦ МП має змінити назву на Російська православна церква в Україні.

Нагадаємо, про перехід до лав УПЦ заявили 23 громади на Хмельниччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"