Що варто знати про кліщів, збираючись на природу
Кліщі можуть стати причиною хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) у людей. Крім того в Україні фіксувалися випадки зараження кліщовим енцефалітом, туляремією, які призводять до тяжких ускладнень та інвалідності
- Хмельницький
-
3 травня 2019 16:30

Як вберегти себе від небезпечних комах і хвороб, які вони переносять, - радять фахівці Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ, передає Depo.Хмельницький.
Кліщі – переносники збудників інфекційних захворювань людей та тварин. З початком весни в лісах і парках активізувалися кліщі, укусів яких людині слід остерігатися під час відпочинку на природі. Найнебезпечніший період – квітень-червень, у цей час кліщ найбільш активні. Взагалі ж час їх активності триває з квітня по вересень.
Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі, речах. Ці комахи можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками, іншими тваринами.
На території України ці комахи можуть стати причиною хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) у людей. Крім того в Україні фіксувалися випадки зараження кліщовим енцефалітом, туляремією, які призводять до тяжких ускладнень та інвалідності. Безпосередньо від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються.
Як вберегтися від укусів кліщів та попередити хвороби, що передаються через їхні укуси:
- Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, що повзають. Голову слід покривати головним убором.
- Під час прогулянки, по-можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години, та обов’язково вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
- Звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі.
- Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.
- Якщо разом на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання.
Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти. Препарати слід наносити відповідно до інструкції.
Що робити якщо вас укусив кліщ:
- Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше. Потрібно звернутися у травмпункт, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.
- Якщо ж звернутись до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо видно, що хоботок залишився у ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.
- Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку.
За направленнями лікаря, у лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ "ХОЛЦ МОЗ України", що розташований в Хмельницькому, проводяться лабораторні дослідження кліщів, знятих з людей, на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу, але ця послуга є платною.
Особам, яких кусав кліщ, рекомендують слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста.
Нагадаємо, цьогоріч вже з перших днів березня вже є повідомлення про те, що паразити чіпляються до тварин, коли ті гуляють в парках. У Хмельницькому вже в кліща, що вкусив чоловіка, визначили інфікованість хворобою Лайма.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:08Хмельничанин, бажаючи похизуватися перед подругою, підірвав гранату у квартирі
- 19:45На Хмельниччині в готелі вибухнула граната: Що відомо
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 12:56Посадовець прокуратури Хмельниччини не задекларував мільйони, - ДБР
- 12:48В жахливій ДТП на Хмельниччині загинув чоловік та 11-річний хлопчик ФОТО
- 14:48У Хмельницькому дістали з річки тіло невпізнаного чоловіка (ВІДЕО) Відео
- 09:55Ракетно-дроновий напад: Як відпрацювали Повітряні сили на Хмельниччині
- 11:31Житель Хмельниччини отримав три роки тюрми за ухилення від призову
- 11:12Під час нічної масованої атаки на Хмельниччині збили 22 БпЛА та 2 крилаті ракети
- 10:06 Вночі 27 червня ворог випустив по Україні 363 БпЛА та 8 ракет: В епіцентрі атаки був Старокостянтинів
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 14:20Перевірка стану оформлення біометричних документів: доступний сервіс без візиту до підрозділу
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 11:33Неповнолітній хмельничанин розтрощив могилу військового: Йому світить до 3 років за ґратами ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 23:25 На Хмельниччині затримали ексвійськового та його спільника за "вирішення питання" з ТЦК (ФОТО) ФОТО
- 12:19У Хмельницькому затримали жінку, яка передавала ворогу дані про військові об’єкти та виготовляла вибухівку
- 13:33Що треба знати, щоб обміняти ID-картку
- 12:16У Хмельницькому СІЗО перекрили канал постачання наркотиків