UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині вже прокинулися кліщі

З перших днів березня вже є повідомлення про те, що паразити чіпляються до тварин, коли ті гуляють в парках

На Хмельниччині вже прокинулися кліщі…

Фахівці ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" застерігають краян про небезпеку, яку можуть нести укуси кліщів, які цьогоріч прокинулися вже у березні, передає Depo.Хмельницький.

"Зазвичай кліщі починають дошкуляти людям і тваринам у квітні чи навіть у травні, але цього року в перші дні березня вже є повідомлення про те, що паразити чіпляються до тварин, коли ті гуляють в парках. Усе - через потепління," - кажуть медики.

Небезпечні для людини кліщі тим, що вони поширюють таке захворювання, як Лайм бореліоз, збудником якого є спірохети роду Borrelia. Перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні, і щоб розмножатися їм потрібна кров - людей та тварин.

Як нагадують фахівці, людина ніколи не відчуває моменту укусу, адже він безболісний - на кінчику хоботка кліща є анестезуюча речовина. Найчастіше вони присмоктуються за вухами, на шиї, грудях, під колінами, у пахових западинах. Після укусу борелія проникає у шкіру і поширюється місцево та викликає раневі зміни на шкірі (повзуча еритема). Протягом кількох днів або тижнів гематома досягає лімфогенним шляхом багатьох органів. Інкубаційний період Лайм бореліозу 3-30 днів, а інколи 3 місяці.

Ускладненнями цього захворювання є дуже важкі артрити, міокардити, ураження нервової системи (нейробореліоз) та інші. Тому, щоб захистити себе від укусів кліщів слід знати:
- гуляючи в лісопарковій зоні частіше оглядати себе;
- одягати світлий одяг, щоб їх було видно;
- в разі попадання на одяг, після прогулянки з домашнім улюбленцем ретельно оглянути його та видалити присмоктавших кліщів.

В разі виявлення в себе на тілі кліща, необхідно звернутись до лікувальної установи (травмпункт) та видалений кліщ здати на дослідження в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" (м.Хмельницький, вул. Храновського,12) для встановлення наявності збудників Лайм-бореліозу.

Нагадаємо, торік з досліджених у Хмельницькому кліщів кожен третій виявився інфікованим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme