Свято наближається: Як зробити безпечною новорічну ялинку
Різдвяно-новорічні свята мають проходити щасливо та весело, отож напередодні необхідно убезпечити себе від неприємностей
- Хмельницький
-
11 грудня 2018 13:15

Початок зими для рятувальників завжди гаряча пора. В цей період частішають випадки загибелі людей та травмування людей на пожежах. Нерідко причиною такого невтішного становища стає порушення вимог правил пожежної безпеки при проведені Новорічних та різдвяних свят, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією ДСНС області.
Аби не зіпсувати собі свято, потрібно дотримуватись елементарних вимог правил пожежної безпеки:
Встановлювати ялинку на надійній, стійкій підставці, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню. Не ставити її в проходах та біля виходу з помешкання, освітлювати ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення.
Не одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишати малюків одних в зачинених приміщеннях.
З метою попередження травм і нещасних випадків, потрібно бути особливо обережними під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами.
Ні в якому разі не гасити світло під час розваг та ігор!
Приміщення, де встановлена ялинка, повинні обладнуватися первинними засобами пожежогасіння (вогнегасник, пісок, протипожежна кошма), а виходи та проходи утримуватися вільними.
Перед Новорічними святами в магазинах та на ринках з'явилась велика кількість різноманітних піротехнічних виробів, які так привертають до себе увагу покупців. Купуючи піротехнічні вироби слід пам'ятати про небезпеку, яку вони несуть, особливо не сертифікованого виробництва. Неправильне та невміле використання цих виробів нерідко призводить до пожеж, каліцтв та навіть загибелі людей, адже петарда в руках дитини - загроза для її життя та життя оточуючих.
Уже зараз на ринках можна побачити у продажу піротехнічні вироби. Багато з тих, хто купує цей товар, найчастіше не підозрює про те, яка небезпека таїться за яскравою етикеткою, адже феєрверки є вогне- і вибухонебезпечними виробами, вимагають підвищеної уваги при поводженні з ними. Необхідно відмітити, що піротехніка не завжди буває якісною та відповідає відповідним вимогам, передусім, це стосується продукції китайського виробництва. При купівлі піротехнічного виробу необхідно звернути увагу на упакування, яке не повинно мати жодних ушкоджень, також потрібно перевірити термін придатності виробу, наявність інструкції щодо застосування українською мовою.
Також повинні бути зазначені способи безпечного поводження і застосування, вікові вимоги тощо, адже не слід довіряти дитині самій пускати в хід піротехнічний виріб. Роблячи покупку, ви можете вимагати від продавця документи, що підтверджують якість піротехнічних виробів: сертифікат якості, докладна інструкція із застосування. Найулюбленішими новорічними феєрверками є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки, і багато-чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.
Хлопавки. Це одна із улюблених і безпечних новорічних забав. Проте, варто пам'ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум'я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.
Петарди. Основні правила безпеки при їхньому використанні: забороняється їхнє носіння в кишенях і без упакування, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу, необхідно відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб, безпосередньо ручного запуску, повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути залишити небезпечну зону.
Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам'ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров'ю.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони
- 12:40На Хмельниччині п'яна жінка забула в гостях свою 4-місячну дитину
- 10:23На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів ФОТО
- 17:35Сервіс "Електронної черги" - оформлення біометричних паспортних документів у зручний час
- 10:45Ракетний обстріл Хмельниччини: Що відомо
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 16:38Зеленський вручив орден "Золота Зірка" наймолодшому Герою України
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО
- 12:18Про підозру повідомлено трьом особам, що вимагали у жителя Хмельниччини 200 тисяч доларів ФОТО