ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Стіна Яценюка" в Хмельницькому: Курсанти вивчають те, чого толком немає

Курсанти-прикордонники НАДПСУ вчаться боронити державу в умовах, максимально наближених до реальності. Тільки "реальність" ще є не скрізь на українсько-російському кордоні

Depo.
3 вересня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua

Цьогоріч вперше курсанти єдиного українського вишу Держприкордонслужби мають у своєму розпорядженні точну копію інженерно-технічного облаштування, що на українсько-російському кордоні.

Збудували "шмат" кордону, який часто називають інтелектуальним, на полігоні НАДПСУ цього літа. Спеціально для цього офіцери вишу на чолі з ректором пройшли усю лінію розмежування: від Красної Талівки у Луганській області до Троїцького на межі Харківської.

Відпрацювали всю лінію зіткнення і практично за місяць збудували в себе на полігоні класичну ділянку інженерно-фортифікаційного облаштування держкордону.

За словами Першого заступника Голови Держприкордонслужби України генерал-лейтенанта Василя Серватюка, на українсько-російській ділянці кордону на сьогоднішній день є те, чого ніколи не було за роки незалежності на українсько-російському кордоні.

Та разом з тим, переконує, що названа медійниками, "стіна Яценюка" просто не проглядається з першого погляду. За його словами ця споруда дає змогу як захищати, так і охороняти українсько-російську ділянку кордону.

Можливо, вже цьогорічні випускники інтелектуальний кордон побачать в повній мірі на рубежах, а не лише в альма-матер.

Тим часом в НАДПСУ продовжують вдосконалювати військово-прикордонну складову. Навчальні плани академії складаються з нормативної частини та вибіркової.

Якраз друга й є, за словами ректора НАДПСУ Олега Шинкарука, військово-прикордонною складовою, яку ввели два роки тому для вивчення курсантам.

Та й кількість курсантів збільшується. Цьогоріч - на 20%. Такого, кажуть, не було останніх 20 років, коли плац вишу переповнений.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері