Стартував проект "Скарб Нації. 7 чудес України. Дністровський каньйон"

Більше двох десятків природолюбів-патріотів розпочали триденний сплав Дністром, який протікає п'ятьма областями України

Стартував перший з циклу проектів з національно – патріотичного виховання по унікальних природніх місцях України "Скарб нації. 7 чудес України. Дністровський каньйон", передає Depo.Хмельницький.

Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів – меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.

Саме проведення сплаву, може в повній мірі передати всю естетичну та унікальну природну спадщину України.

Особливістю проекту "Скарб Нації. 7 чудес України. Дністровський каньйон", є популяризація національної духовно-культурної спадщини через проведення сплаву маршрутом одного із семи природних Чудес України – Дністровським каньйоном.
Завдання проекту: провести 4 сплави одним із 7 природніх чудес України – Дністровським каньйоном; провести спільне таборування членів громадських організацій та активною молоддю; гутірок на тему духовно – культурних спадків України; привернувши увагу громадськості та ЗМІ до проблем екології, охоронну довкілля, здорового способу життя.

Проект відбувається за підтримки відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України.

Довідково. Древні римляни називали цю ріку Данастріс, а греки – Тіріс. Вона торувала собі шлях по землі ще за багато століть до нас. Древній Дністер. Більше тисячі кілометрів тягнеться його синя стрічка від України до Молдови. А між Галичем та Хотином, розійшовшись високими берегами, утворює дивовижної краси каньйон. Величні береги 200-літніх дубових лісів, водоспадів, печер, скельних храмів та фортечних руїн з обох сторін створюють неперевешену природню оазу.

Скельні відслонення на Дністрі , так звані "стінки" – пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає. Тут знаходяться відомі у всьому світі відслонення (с. Стінка Бучацького і с. Трубчин Борщівського районів), які містять у собі давні скам’янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років. Дністровський каньйон починається в районі села Нижнів Івано-Франківської області унікальним відслоненням юрського періоду, а закінчується поблизу села Трубчин Борщівського району Тернопільської області найбільшим у світі відслоненням силурійських порід. 

Дністер – одна з найкрасивіших річок у Європі і друга за величиною в Україні протяжністю 1365 км. Протікає територією Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький