Спецрежим оподаткування на Хмельниччині мають півтисячі сільгоспвиробників

В умовах пільгового режиму на Хмельниччині працює кожен десятий платник ПДВ

Спецрежим оподаткування на Хмельниччині…

В області - 515 суб’єктів спеціального режиму оподаткування в сфері сільського господарства, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ДФС області.

У 2015 році хмельницькі аграрії – платники ПДВ спрямували на спецрахунки 1,8 мільярда гривень.

З 2016 року, в зв’язку з ухваленням Закону України №909, передбачено, що аграрії частково спрямовуватимуть певну суму ПДВ в бюджет. Зокрема, залежно від виду продукції, аграрії спрямовуватимуть на спеціальні рахунки від 15 до 80 відсотків сум ПДВ.

Водночас, певна сума податку на додану вартість надходитиме в державний бюджет.

"Це той необхідний компроміс між державою та сільськогосподарськими виробниками, який дозволить певною мірою збалансувати бюджет, а аграріям протягом року адаптувати свою діяльність до повного переходу на режим оподаткування без пільг," - наголошує заступник начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Вячеслав Семенюк.

Крім того ДФС України листом повідомила про особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році. Слід зазначити, що з метою реалізації визначеного ПКУ механізму часткової сплати сум ПДВ до бюджету та на спеціальні / поточні рахунки платників, а також ведення окремого податкового обліку за видами операцій ДФС 01.02.2016 року набрав чинності наказ про затвердження форм податкової звітності з ПДВ, в якій крім нової форми податкової декларації з ПДВ, зокрема, внесено зміни до додатку 9 до декларації та затверджено новий додаток для ведення податкового обліку за окремими видами операцій.

Відповідно до положень Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", який набрав чинності 1 січня 2016 року позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду спрямовується:

- по операціях із сільськогосподарськими товарами/послугами, крім операцій із зерновими та технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва до Державного бюджету України- 50 відсотків, на спеціальні рахунки, - 50 відсотків; - по операціях із зерновими та технічними культурами до Державного бюджету України - 85 відсотків, на спеціальні рахунки - 15 відсотків;

- по операціях із продукцією тваринництва до Державного бюджету України - 20 відсотків, на спеціальні рахунки,- 80 відсотків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme