Сьогодні канонізували матір Терезу

Церемонія відбулася в Ватикані
Depo.
4 вересня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua
Сьогодні канонізували матір Терезу
Сьогодні канонізували матір Терезу

Папа Римський проголосив матір Терезу святою, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Радіо Ватикану".Сьогодні канонізували матір Терезу - фото 1

Папа Римський Франциск проголосив матір Терезу святою. Церемонія канонізації відбулася у неділю у Ватикані. За попередніми оцінками, в урочистостях взяли участь близько 100 тисяч людей. Офіційних же делегацій було з більш як 20 країн світу.

На площі Святого Петра присутні бідні та безхатченки з різних міст Італії, які отримують допомогу в структурах Згромадження, заснованого святою Матір’ю Терезою, яких Папа запросив на обід після Святої Меси.

Сьогодні канонізували матір Терезу - фото 2

"Нехай ця невтомна працівниця милосердя допоможе нам дедалі краще зрозуміти, що єдиним критерієм нашого діяння є безкорислива любов, вільна від будь-якої ідеології та будь-яких обумовлень, яку виливаємо на всіх, не залежно від мови, культури, раси чи релігії», – сказав в своїй промові понтифік.

Сьогодні канонізували матір Терезу - фото 3

Довідково. Матір Тереза – уроджена Аньєза Ґондже Бояджіу – народилася у 1910 році в Скоп’є. Монахиня багато працювала в індійській Калькутті, тому її називають матір Тереза з Калькутти. Померла у 1997 році.

Матір Тереза – лауреат Нобелівської премії миру.

Сьогодні канонізували матір Терезу - фото 4

1950 року Тереза заснувала чернече Згромадження Сестер Місіонерок Милосердя, члени якого окремо посвячують своє життя служінню знедоленим. Вона не тільки заснувала численні притулки для покинутих дітей та прокажених, хоспіси для вмираючих, шпиталі для хворих на СНІД, але всіх огортала милосердною любов’ю, несучи їм радість.
Мати Тереза та сестри з її Згромадження, яких впізнають з одягу – білого бавовняного сарі з синім обрамленням та звичайних сандалів на ногах – невтомно дбали і дбають про злиденних, хворих і сиріт в усьому світі, незважаючи на віросповідання чи національність. Вона відійшла по вічну нагороду 1997 року, а вже у жовтні 2003 року святий Папа Іван Павло ІІ проголосив її блаженною.
Понад 5100 сестер Місіонерок Милосердя та 400 братів і священиків продовжують у світі місію своєї засновниці. Їхні 758 домів відкрито у 140 країнах світу, а їм допомагають понад 100 тисяч волонтерів.

Читайте також: 12 заповітів Матері Терези

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте