Сміттям на Хмельниччині займаються французи

Спільно з департаментом природних ресурсів та екології ОДА французька компанія кілька місяців оцінює стан справ з накопиченими відходами в області та визначає основні джерела їх утворення, обсяги та шляхи переміщення

Сміттям на Хмельниччині займаються франц…

Представники компанії  Seureca: провідний міжнародний експерт зі збирання відходів Мартін Штайнер, міжнародний експерт з управління відходами Жіль де Раймон-Каузак, експерти Тетяна Омельяненко та Наталя Денисенко, координатор проєкту Тетяна Ключко провели зустріч з керівництвом області, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби ОДА.

Метою зустрічі є обговорення питання розроблення Регіонального плану управління відходами у Хмельницькій області до 2030 року. 

Посадовці кажуть, що Хмельниччина – перша область в Україні, що застосувала системний підхід до розробки цього документу, як це робиться у світі: тобто розпочала саме з вивчення загальної ситуації з подальшою розробкою Регіонального плану на основі отриманих даних.

"Ми провели оцінку поводження з відходами на місцевому рівні і зрозуміли, що наразі виникають окремі питання в частині управління відходами. На даний час в області є більше ніж 700 сміттєзвалищ, які становлять небезпеку як для людей, так і для навколишнього середовища. Тому, аналізуючи таку ситуацію, ми зрозуміли, що необхідно перейти від сміттєзвалищ до полігонів з сортуванням, компостуванням і сміттєпереробним заводом. Для цього потрібно намагатися побудувати діалог з усіма громадами області", – каже Жіль де Раймон-Каузак.

У планах учасників іноземної делегації за тиждень зустрітися та поспілкуватися із представниками Славутської, Дунаєвецької, Кам’янець-Подільської, Волочиської міських рад, комунальних підприємств у сфері поводження з відходами для надання пропозицій і визначення сценарію (варіанту) Регіонального плану.

Довідково, Seureca – міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на управлінні  ресурсами у галузі води, енергетики та відходів,  стала переможцем тендеру, організованого Європейським банком реконструкції та розвитку. Допомога, яку надає компанія Seureca фінансується за рахунок коштів ґранту, наданого Інвестиційною Платформою добросусідства ЄС (EU NIP). Ґрантом розпоряджається Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

Нагадаємо, юні хмельничани вчаться сортувати сміття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme