Славутська міська рада подала до суду на Кабмін

Предмет позову - компенсація коштів з держбюджету за ризик проживання у зоні ризику

Славутська міська рада вимагає повернення грошей на фінансування заходів компенсації ризику населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС. Про це повідомляє Хмельницький.depo.ua із посиланням на прес-службу міськради.

Розгляд судової справи за позовом Славутської міської ради до Кабінету Міністрів України "Про визнання протиправної бездіяльності Кабінету Міністрів України та зобов'язання вчинити дії" Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд ще у травні цього року.

"Хмельницька атомна електростанція сплачувала на рахунок НАК "Енгергоатом" в повному обсязі, але до Славути, як міста, що розміщене в зоні ризику, вони не надходили", - коментує Світлана Федорчук, начальник юридичного відділу міськради. Кабмін, за словами чиновниці, заборгував відшкодування не лише за 2015 рік, але й за минулий.

"Кабінет Міністрів навіть не прийняв ту постанову, відповідно до якої ці кошти мали бути розподілені між бюджетами міст, що знаходяться у зоні спостереження", - переконує представниця Славутської міської ради.

Гарантували виділення цих коштів, за іі словами, два закони: "Про ядерну безпеку та радіаційні устновки" та Бюджет України на 2014 рік.

Більше новин про життя регіону читайте на Хмельницький.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький