Скандальна забудова над Південним Бугом таки стоятиме

Хмельницька міськрада програла у Вищому господарському суді України справу зі знесення багатоповерхівки
Depo.
28 жовтня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua
Скандальна забудова над Південним Бугом таки стоятиме
Скандальна забудова над Південним Бугом таки стоятиме

Суд вважає, що Хмельницька міська рада 20 років поспіль вчиняла дії,  які сприяли спірному будівництву на вулиці Нижній Береговій, 2/4Б, за яким нині стоїть ПП "Ультрасервіс", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на постанову Вищого господарського суду України.

"Орган місцевої влади, який діяв від імені громади міста, на протязі тривалого часу, майже 20 років, вчиняв дії які сприяли спірному будівництву. З метою здійснення  цього будівництва земельна ділянка на підставі укладених договорів двічі передавалась в довгострокову оренду, забудовникам надавалось право   провести відповідні дослідження,  затвердити проект будівництва та необхідну містобудівну документацію, після чого органом місцевої влади, у передбачений законодавством спосіб  двічі приймались рішення пов'язані з наданням дозволу на це будівництво. Зміна свого ставлення до зазначених дій через 20 років та визначення зазначеного будівництва як самовільне не відповідає обставинам справи та не може не може вважатися обґрунтованим втручання у мирне володіння майном", - йдеться у постанові.

"Щодо посилання на те, що будівництво має негативні екологічні наслідки  слід зазначити, що відповідно до матеріалів, справи сусідні земельні ділянки також забудовані. Судом апеляційної інстанції не встановлено наявність негативного впливу, а також того, що  знесення саме  спірного незавершеного будівництва буде відповідати принципу дотримання "справедливого балансу" між суспільним інтересом та правом особи на мирне володіння майном", – підсумовує касаційна інстанція.

Нагадаєм: спочатку у Хмельницькій міськраді "довивчали" питання скандальної забудови, потім забудовника примушували розібрати будівлю за власні кошти. "Ультрасервіс" виграв суд у Хмельницької міськради, але програв прокуратурі

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та