Шкільна програма для учнів початкових класів знову зміниться

З 1 вересня діти 1-4 класів навчатимуться за оновленими програмами
Depo.
27 липня 2016 17:17
ФОТО: depo.ua
Шкільна програма для учнів початкових класів знову зміниться
Шкільна програма для учнів початкових класів знову зміниться

Шкільна програма для учнів початкових класів вчергове зміниться, передає Depo.Хмельницький.

Проте, як пообіцяла міністр освіти Лілія Гриневич, цього разу програму спростять і розвантажать дітлахів.

"Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016року", - повідомила чиновниця.

Міністр також розповіла про принцип оновлення програм. Насамперед, буде знято обов’язковий розподіл годин – вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати. Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей.

Так, згідно програми для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться розмовляти. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей.

Після затвердження програм до 1-го вересня змінять методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів. Вчителям буде рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки. За словами Лілії Гриневич, це допоможе першачкам не боятися помилок, формувати позитивне сприйняття навчального процесу. Також планується зняти вимогу перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький