Щоб діти не тікали з дому: Які книги варто почитати батькам підлітків

Конфлікти поколінь, молодечий нігілізм та психологічний дисонанс, – як їх подолати радять психологи

Щоб діти не тікали з дому: Які книги вар…

Незважаючи на самовпевненість багатьох батьків, періодично трапляються такі випадки, які, здається, неможливо вирішити. Аби не траплялося авральних ситуацій і діти не втікали з дому, загостюючи непорозуміння і додаючи розпачу батькам, Depo.Хмельницький підготувало ТОП-5 книг, які радить почитати дорослим.

Цього літа в області почастішали випадки, коли підлітки тікають з дому, і перелякані батьки метушаться, не знаючи, що робити і думати. Для багатьох втеча дитини — шок. Однак, у пагонів цієї проблеми є цілком певні причини, і, якщо про них знати, можна їх уникнути. 

Принадність сучасних книг полягає в тому, що їхній зміст адаптовано під особливості теперішнього часу з урахуванням умов, в яких виховуються діти. Головне — це підібрати для себе те, що допоможе знайти правильний підхід до тінейджера і посприяє вирішенню конфліктних ситуацій, які завершуються втечею підлітків з дому.

Профілактика втеч - налагоджуємо діалог з дитиною

Адель Фабер, Элейн Мазлиш "Как говорить, чтобы подростки слушали, и как слушать, чтобы подростки говорили"

В своїй новій книзі автори показали, як, використовуючи свою знамениту методику спілкування, знайти контакт з дітьми перехідного віку, побудувати з ними довірливі стосунки, говорити на такі складні теми, як секс, наркотики і зовнішній вигляд, допомогти їм стати незалежними не вдаючись до втеч, брати відповідальність за свої вчинки і приймати зважені, розумні рішення.

Анна Гресь "Как обнять кактус? Книга для родителей, которые хотят понять своих подростков"

Книга про те, як можна безболісно навчитися не воювати з тінейджером, пережити важкий підлітковий період і взагалі зрозуміти, що в відбувається в голові дитини на підході до дорослого життя.

Переломний період в житті дітей – час великих змін, з великою кількістю збурень і протестів, інтересом до всього забороненого, прагнення до волелюбності і безстрашності, в тому числі і до таких кардинальних дій, як тікати з дому. Анна Гресь дохідливо і чітко розповідає, що потрібно робити і говорити дорослим в тих чи інших ситуаціях, а що категорично не можна, щоб не зробити гірше або якось нашкодити підлітку. 

Людмила Петрановська "Тайная опора. Привязанность в жизни ребенка"

Ця книга допоможе батькам стати надійною опорою в житті дитини, дасть поради, за допомогою яких можна вибудовувати виключно позитивні стосунки.

Авторка аналізує досить довгий період життя дитини, можливо саме це дасть зрозуміти особливості росту підлітка як особливості і дасть відповідь на складні питання виховання.

Трохи психологічних штучок, які стануть у нагоді і не змушуватимуть підлітків тікати з дому

Адель Фабер, Елейн Мазліш "Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили"

Ця книга сповнена практичних рекомендацій з виховання, живих прикладів, а також порад від всесвітньо відомих фахівців в сфері взаємин "діти-батьки". Книга наполегливо радить звільняти дитину від різних ярликів, будувати і зміцнювати її позитивний образ, а також створювати ситуації, де вона би змогла подивитися на себе збоку та зрозуміти чим може обернутися для неї та батьків втеча з дому.

Латта Найджел "Пока ваш подросток не свел вас с ума"

Автор дає поради, як вижити в сім’ї з підлітком і залишитися при здоровому глузді. Він підказує, що робити, коли батьки вже просто на межі відчаю. Ця книга – як візит до будинку першокласного психотерапевта. Неважливо, в чому полягає проблема, – стратегії, описані в цій книзі, допоможуть вам зрозуміти, що відбувається з дітьми і чим можна їм допомогти.

До слова, сучасні діти часто тікають з дому в доволі юному віці— починаючи з 10-12 років (якщо пропала дитина віком 10 років, швидше за все, вона загубилася або з нею щось сталося). Отже, навіть наперед прочитана книга абсолютно не зашкодить батькам, швидше - навпаки дозволить упередити проблему і втечі, і пошуку, і налагодження контакту вже після серйозного конфлікту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"