"Головний футболіст" Хоросткова і фанат "Кварталу": Що відомо про потенційного очільника Тернопільщини

Уряд погодив проект указу президента про призначення голови Тернопільської ОДА – Ігоря Сопеля 

"Головний футболіст" Хоросткова і фанат…

Depo.Тернопіль познайомився з декларацією майбутнього керівника області та з деякими фактами його біографії.

Ігор Сопель народився 16 вересня 1974 р. в м. Хоростків Гусятинського району, Тернопільської області. Навчався у Хорстківській школі №1, займався в шкільній секції баскетболу, захоплювася музикою. Закінчив Тернопільський державний технічний університет, отримав кваліфікацію інженера-механіка. Трудову діяльність розпочав у 1991 році на Хоростківському цукровому заводі слюсарем КВПіА, після чого обійняв посаду – інженер ТЕЦ, загалом пропрацював на підприємстві 13 років. У 2003 році розпочав підприємницьку діяльність. 

За даними автобіографії, яку Ігор Сопель оприлюднив напередодні парламентських виборів, він йшов до Верховної Ради йшов по мажоритарці у ВО №166 на Тернопільщині від пропрезиденської сили "Слуга народу" і програв самовисуванцю.

З 2010 року Сопель є керівником Хоростківського регіонального структурного підрозділу ТОВ "Агробізнес". Підрозділ обслуговує три райони Тернопільської області (Гусятинський, Теребовлянський та Чортківський).  Займається як ФОП торгівлею в неспеціалізованих магазинах – переважно продуктів, алкогольних та тютюнових виробів. Є ще й продаж залізних виробів, будматеріалів та сантехніки в спеціалізованих магазинах. Потенційний керівник області, а поки підприємець Ігор Сопель, за даними системи YouControl, є добросовісним контрагентом за десятьма показниками – він не є банкрутом, не має санкцій і відкритих виконавчих проваджень, проте має податковий борг.

У 2010-2015 роках був депутатом Хоростківської міської ради. З 2017 року – керівник федерації футболу у м. Хоростків. 
Одружений, батько двох дітей.

Згідно з декларацією, в його родини є магазин та МАФ; квартира в 68,2 "квадрати", будинок в 120 кв. м та ще майже 172 кв. м гуртожитку, усе – на території Гусятинського району. У власності записаний єдиний автобобіль TOYOTA CAMRY, 2014 року випуску.

Живе родина Ігоря Сопели за рахунок зарплат і підприємницької діяльності. Правда, ще отримали й страхові виплати. Загалом торік заробили - 1,051 млн грн. Усі збереження сім'я тримає у готівці: 350 тис.грн, 7 тис. доларів США та 6,5 тис. євро. Був у дружини - Ольги, й кредит у майже 20 тис. грн.

Місцеві ЗМІ просування Сопеля називають прикладом "соціального ліфта". Подейкують, що "добро" на балотування він отримав не просто так. Разом з дружиною Ольгою він є багаторічним фанатом творчості "95 кварталу". Часто бував на концертах, зав’язав особисті стосунки з кварталівцями, які навіть гостювали у нього вдома. Facebook-стрічка Сопелів "забита" спільними фото з зірками "кварталу". Тож перемога Зеленського і стала для Сопеля тим самим "соціальним ліфтом". Спочатку – як кандидата в нардепи, тепер – в якості потенційного очільника ОДА.

Зазначимо, що інформація щодо погодження нового голови Тернопільської ОДА з'явилася 9 жовтня, якраз в День народження екс-очільника облдержадміністрації Степана Барни. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook