Що твориться на ХАЕС в умовах карантину

Генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра запевняє, що все працює стабільно, персонал підприємства дотримується профілактичних заходів для запобігання поширенню коронавірусу

Що твориться на ХАЕС в умовах карантину…

В умовах карантину Хмельницька АЕС працює стабільно, передає Depo.Хмельницький за інформацією пресслужби підприємства.

За словами генерального директора ВП ХАЕС Андрія Козюри, енергоблок №2 працює на потужності 1010 МВт. На енергоблоці №1 на завершальній стадії тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора. Усі параметри роботи енергоблоків перебувають у встановлених межах безпечної експлуатації. Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

З метою запобігання поширенню захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (COVID-19) на Хмельницькій АЕС введено в дію низку профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Наразі не працюють заклади соціальної сфери: басейн, спорткомплекс, дитяча спортивна школа. На підприємстві вжито заходів щодо захисту персоналу. Посилено санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим усіх автотранспортних засобів, виробничих та офісних приміщень, харчоблоків і контрольно-пропускних пунктів. Для перевезення оперативного персоналу використовуються окремі автобуси. Максимальну кількість персоналу планується виводити для роботи з дому, залучати до роботи персонал, лише безпосередньо необхідний для технологічних процесів. Усі оперативні наради переведені у режим селекторних, активно впроваджується електронний документообіг.

За словами генерального директора, двері приміщень за маршрутами пересування персоналу, за можливості, залишаються відкритими, щоб запобігти передачі вірусу через дотик. Це здійснюється з урахуванням нормативних вимог, що не  впливає на протипожежну, фізичну та радіаційну безпеку АЕС. З 18 березня 2020 року скасовуються перевезення персоналу в місто на обідню перерву, щоб зменшити перебування значної кількості людей у транспорті.

На Хмельницькій АЕС створена оперативна група, яка цілодобово моніторить епідеміологічну обстановку, знаходиться у постійному контакті з міською владою, медико-санітарною частиною, щоденно приймає коригуючі заходи. Загалом, на  ХАЕС посилено контроль за станом здоров’я працівників при здійсненні пропускного режиму та при проведенні передзмінних медичних оглядів оперативного персоналу.

Працівники суворо дотримуються основних профілактичних заходів, а це – гігієна рук і кашлю, утриматися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань, не торкатися обличчя руками. "Жоден із вжитих заходів не буде дієвим, якщо кожен працівник не буде свідомо дотримуватись елементарних правил особистої гігієни у побуті і на робочому місці", – наголошує Андрій Козюра.

Нагадаємо, з 18 березня 2020 року буде обмежено в’їзд та виїзд населення у/з Нетішин як місто-супутник Хмельницької АЕС. На організованих блокпостах буде забезпечене цілодобове чергування уповноважених осіб. Люди, які зареєстровані, проживають та працюють у Нетішині зможуть безперешкодно перетинати на автомобілях облаштовані блокпости, розмістивши на склі транспортного засобу тимчасові перепустки. Такі перепустки можна отримати в оперативно-черговій службі у міській раді, на ХАЕС, у 3-му Державному пожежно-рятувальному загоні, а також у працівників поліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"