Що потрібно й чого не варто робити на Старий Новий рік

Завдяки зміні Юліанського календаря на Григоріанський, з 13 на 14 січня можна ще раз посвяткувати

Що потрібно й чого не варто робити на Ст…

В Україні здавна Новий рік вважався найсвітлішим та найвеселішим святом: по-перше, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на press-centr.

Після Різдва закінчувався досить строгий піст, а по-друге, у це свято прощалися всі образи і непорозуміння, і починався новий життєвий цикл .

У Новий рік готують багато страв, вважаючи, що чим більше страв на столі, тим щедрішим буде наступний рік.

На новорічному столі обов’язково мають бути страви зі свинини. Ця тварина традиційно вважалася символом родючості і достатку.

А от їсти птицю і рибу в новорічну ніч було не радять,щоб щастя не "полетіло" або не "поплило" з будинку .

Доброю прикметою вважається, якщо за столом збереться парна кількість гостей. Якщо так не виходить, господарі повинні поставити порожню тарілку. Коли всі починають їсти, не можна вставати з-за столу, у господині усе має бути під рукою.

Дуже важливо, щоб одяг цього дня був чистий. А після вечері треба обов'язково зайти до сусідів і попросити один в одного прощення за можливу провину, щоб Новий рік зустріти в мирі і злагоді.

А ще вранці в день Нового року першим до хати має зайти чоловік, це віщувало щастя. Жінкам 14 січня взагалі не бажано ходити у гості. Також 14 січня не можна давати в борг, бо тоді цілий рік будеш сам потребувати грошей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme