Що можна, а що зась справжньому археологу

Як стати справжнім археологом вчать у Хмельницькому музеї

Що можна, а що зась справжньому археолог…

Заняття з археологіі і пошуку матеріалу проводяться у полі. Як копати, як розчищати показують безпосередньо на місці розкопки.

А ось у у краєзнавчому музеї зробили імітацію розкопок, щоб люди хоч трішки пізнали техніку роботи археологів, об'єм праці, яку необхідно затратити для того, щоб знайти хоча б одну "достойну річ".

Обмежень щодо вікових груп немає. "Привчаємо дітей дивитись під ноги", - посміхаючись у вуса говорить археолог.

На стенді зробили таку собі імітацію невеликого шматка цікавої ділянки. Для полегшення "добування" музейники використали пісок, це при умові, що "зелений" археолог до нього вже докопався.

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 1

Ось такі знахідки складаються з маленьких "пазлів".

Перші кам'яні знаряддя, на думку археологів, з'явилися приблизно 2,5 млн років тому. Ними можна  відрізати гілку, зняти шкіру з убитої тварини, розколоти кістку або викопати із землі корінець. Таких знарядь було небагато, а людину, котра виготовляла їх, називали "людиною умілою".

Археологи звикли до поняття - "археологічна культура". На "звично-людську" мову цей термін можна перекласти як "мода". Мода на посуд, прикраси і, ось, знаходячи подібні між собою археологічні пам'ятки, вчені вже говорять про ту, чи іншу культуру.

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 2

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 3

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 4

"Порівнюючи ознаки різних культур - робимо висновки - ось цей посуд робився у тому столітті, а ці сокири виготовлялися у тому", - продовжує археолог.

При вивченні архітектури, житла і господарських споруд використовують маршрутні експедиції.

Відповідальним етапом дослідження є фотофіксація об'єкту. Дуже важливо правильно обрати ракурс фотографування.

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 5

Архітектурні деталі і оздоблення житла фіксують графічно чи фотографують окремо. До речі, музейний вігвам зроблений зі справжніх кісток мамонтів, які саме археологи знайшли, відкопали та подарували музею. 

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 6

Що можна, а що не можна робити справжньому археологу - фото 7

Потім переходять до вивчення конструкції житла, матеріалу стін, стелі, підлоги, даху.

Окрім знань з історії,  археолог повинен  малювати, креслити, уміти фотографувати, обов'язково володіти основами реставрації і консервації різних предметів з каменя, глини, металу, дерева, шкіри, тканини, кістки і т.д.

Забороняється археологам тільки дві звичайні речі - це порушувати правила техніки безпеки, та негласний Кодекс археолога.

А, ось, без спеціальних знань з етнографії, антропології, топографії, геодезії, геології, без твердого володіння інформацією з допоміжних історичних дисциплін, таких як: геральдика, сфрагістика, нумізматика, текстологія і базових знань з геометріі, математики, хімії та фізики, археолог не зможе стати справжнім фахівцем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme