Селам вигідно об'єднуватися навколо міст

Про це свідчить перший досвід діяльності ОТГ в області
Depo.
24 червня 2016 09:03
ФОТО: depo.ua
Селам вигідно об
Селам вигідно об'єднуватися навколо міст

Керівник Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Сергій Яцковсь має приклади, які свідчить, що селам вигідно також об’єднуватися довкола міст, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Децентралізацію влади".

"В нас на сьогоднішній день є три міські громади – Дунаївецька, Волочиська і Понімківська – це міста які об’єднали навколо себе села. Є розуміння сіл, що місто може забезпечити їх необхідною інфраструктурою, комунальними службами, вивозом сміття, роботою. Такі об’єднання будуть набагато потужніші. Субвенція на розвиток інфраструктури враховує кількість сільського населення, не міського." – каже Сергій Яцковський.

Держава простимулювала міста об’єднуватися з селами.

Приміром, Дунаєвецька ОТГ отримала 21,7 млн грн. субвенції. Це великі кошти, частину яких вони планують вкласти у придбання господарської техніки для обслуговування території своєї громади. Крім вивозу сміття, вони ще й планують сміттєпереробний завод запустити, сміттєсортувальну лінію.

"Так, багато залежить від того, хто очолив громаду, від депутатського корпусу, місця розташування від центру, від потужності громади," - зазнає Сергій Яцковський.

Процес об’єднання громад на Хмельниччині триває. Ті громади, які затверджені Урядом у Перспективному плані як потенційно спроможні, зараз визначаються щодо об’єднання, окремі з них вже направили відповідні рішення до обласної державної адміністрації для отримання висновку щодо відповідності таких рішень чинному законодавству.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та