ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що побачив президент на Хмельниччині під час "Чистого неба - 2018" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

З 8 до 19 жовтня тривають міжнародні авіаційні навчання ПС ЗСУ та НАТО

Depo.
11 жовтня 2018 19:30
ФОТО: depo.ua

"Багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018" - це нарощування рівня взаємосумісності бойової авіації України та НАТО," - чи не одразу заявив Головнокомандувач, прибувши на військовий аеродром "Старокостянтинів", передає Depo.Хмельницький.

Тут, на військовий аеродром бригади тактичної авіації імені Петра Франка Повітряних ССУ, вже четвертий день тривають багатонаціональні навчання за участю 8 країн - членів НАТО.

Порошенко прилетів не сам, а і з секретарем РНБО Олександром Турчиновим та міністром оборони Степаном Полтараком.

Президент проінспектував хід проведення цих навчань та переглянув прольоти і демонстрацію бойових можливостей літаків, що беруть участь у навчаннях. Також спостерігав за діями групи тактичних літаків у повітрі за допомогою засобів автоматичного відображення польотів.

Багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018" - це багатомодульне авіаційне тактичне навчання, метою яких є підвищення рівня підготовки екіпажів у виконанні тактичних завдань в коаліційному середовищі, підвищення рівня взаємосумісності Повітряних сил ЗСУ з повітряними силами збройних сил США та інших держав - членів НАТО при веденні спільних повітряних операцій із забезпечення захисту повітряного суверенітету, ефективного спільного управління та контролю, пошуку та рятування особового складу, забезпечення кібербезпеки.

В цих багатонаціональних навчаннях беруть участь дев'ять країн, з яких вісім країн - члени НАТО, а саме Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, США та Україна.

Україна на цих навчаннях представлена більш ніж двома десятками літальних апаратів - літаки тактичної та транспортної авіації, вертольоти та безпілотні літальні апарати. До складу української групи входить також підрозділи протиповітряної оборони та кілька радіолокаційних підрозділів ЗСУ.

Країни–члени НАТО представлені трьома десятками літальних апаратів, а саме літаками тактичної авіації, літаками транспортної авіації та літаками паливно-заправниками.

Верховний Головнокомандувач ЗСУ зустрівся з заступником Командувача силами Кібернетичного Командування Збройних Сил США генерал-лейтенантом Вінсентом Стюартом, а також поспілкувався з командирами бригад та інших підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України.

"Це найбільше навчання за останні чотири роки. В них задіяні понад п'ятдесят літаків з восьми країн-членів НАТО і наші літаки – українських Повітряних сил. Мета навчань - нарощування рівня взаємосумісності нашої бойової авіації з повітряними силами збройних сил США та інших держав - членів Альянсу," - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко наголосив, що програма модернізації ЗСУ розрахована на роки.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook