ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рятувальники ліквідували пожежу торфу в Хмельницькому

У Хмельницькому все частіше виникають пожежі. Рятувальники намагаються оперативно їх гасити
Depo.
4 вересня 2015 11:31
ФОТО: depo.ua
Рятувальники ліквідували пожежу торфу в Хмельницькому
Рятувальники ліквідували пожежу торфу в Хмельницькому

Вчора сталася пожежа торфу в Хмельницькому, передає Depo.Хмельницький із посиланням на прес-службу ДСНС в області.

Негайно до місця виклику прибуло два відділення 1-ї та відділення 3-ї Державних пожежно-рятувальних частин м. Хмельницький, які пожежу площею 50 кв. м локалізували об 11:20, ліквідували об 11:58.

Ймовірна причина пожежі - самозаймання торфу.

"Найчастіше причиною виникнення пожеж торф'яних покладів є людська необережність та злочинне недбальство, - коментує речник ДСНС в Хмельницькій області Андрій Козак. - А успіх боротьби з такого роду загораннями залежить в першу чергу від їх своєчасного виявлення і швидкого прийняття заходів щодо їх обмеження та ліквідації. Торф'яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню".

Більшість пожеж виникає через масове неконтрольоване спалення рослинного покрову та порушення вимог пожежної безпеки.

"Громадяни навіть не замислюються над тим, що гасіння такого роду пожеж потребує залучення великих людських та матеріальних ресурсів", - нарікають МНСники.
Торф'яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий грунт (прогар) людей і техніки. Торф повільно прогорає на всю глибину, яка може досягати 6-8 і більше метрів. Вигорілі місця небезпечні проваленням будинків, машин або людей. Навіть після ліквідації пожежі, тривалий час після вигоряння зберігається висока температура.

Задушливий смог - на 90 відсотків результат горіння торфовищ, а не лісів.
До складу смогу входить чадний газ, дрібні зважені частинки, бензол та інші продукти горіння, що можуть призвести до погіршення здоров'я громадян.

Більше про пожежі на торфяниках - на khm.depo.ua