Розпис, який розвивають майстри Хмельниччини, претендує на високе визнання

Самчиківський розпис, за умови прийняття відповідного рішення на рівні держави, стане рівноцінним Петриківському

Розпис, який розвивають майстри Хмельнич…

Самчиківський розпис та весільний обряд села Біла Чемеровецького району можуть бути внесені до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомляє Depo.Хмельницький.

Відповідні документи спеціально створена комісія вже підготувала та подала до Українського центру культурних досліджень. Остаточне рішення має прийняти Експертна рада Міністерства культури, до складу якої входять відомі фольклористи та етнографи.

Нині до національного переліку України включено 6 елементів нематеріальної культурної спадщини: Опішнянська кераміка, Косівська мальована кераміка, Кролевецькі ткані рушники, Культура хліба (Хлібна культура і традиції), Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ – ХХІ ст.ст., "Козацькі пісні Дніпропетровщини".

Самчиківський розпис як новий вид мистецтва народився у 60-х роках у с. Самчики на Хмельниччині. Автором ідеї є Олександр Пажимський, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України. У цьому напрямі нині працюють відомі майстри Михайло Юзвук, Віктор Раковський, Сергій Касьянов.

Популяризація самобутнього Самчиківського розпису в області та за межами заслуговує особливої уваги. Твори майстрів знаходяться в музеях та картинних галереях багатьох міст нашої держави, а також у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme