Рожева сорочка як засіб проти насилля: У Хмельницькому молодь вийшла на марш проти булінгу

В обласному центрі вперше відбулася акція до дня "День рожевої сорочки". До ходи долучилося щонайменше півтисячі учасників

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Рожева сорочка як засіб проти насилля: У…

У Хмельницькому молодь вийшла на марш проти булінгу. "День рожевої сорочки" відбувся вперше не лише в місті, а й в Україні. Майже п'ятсот учнів середніх навчальних закладів пройшлися вулицями міста, завершивши акцію неординарним перфоменсом. Молодь вийшла, аби заявити вголос про проблему порушення прав і свобод підлітків, приниження та цькування в шкільному середовищі. 

"В одній з шкіл Канади сталася така історія, коли хлопчик прийшов на навчання у рожевій сорочці, а його за це зацькували однокласники. Наступного дня діти – друзі хлопчика захотіли підтримати його і вони усі прийшли в рожевих сорочках, - розповідає історію виникнення акції голова ГО "Молодь за краще майбутнє", ініціатор і організатор акції в Хмельницькому Леся Романюк, - Про цю історію дізналися поліцейські міста, вони підключили активістів і започаткували таку дуже круту традицію – "День рожевої сорочки".

Учасники акції принесли з собою плакати та прапорці, кульки, а самі були у рожевому одязі, або з елементами рожевого – як символу протидії насиллю. Так своєрідно в місті оголосили війну булінгу. З-поміж учасників були й правоохоронці, які не лише охороняли Марш, а й підтримували молодь.

"Проблема булінгу є актуальна і в нашому місті – місті Хмельницькому. Діти самотужки її не можуть подолати, тому їм необхідна допомога дорослих – це і представників поліції і представників інших державних органів, - каже капітан поліції Людмила Берестовська. - Булінг боїться розголосу, тому цю проблему потрібно обговорювати і доносити до дітей."

Головними учасниками акції стали старшокласники міських шкіл, а долучилося їх майже півторидесятки, та учні коледжів та училищ. За словами Лесі Романюк, громадські активісти робили багато опитувань, багато спілкувалися і зробили висновок, що кожна людина стикалася з тим чи іншим цькуванням у навчальних закладах. А озвучивши проблему, звернувши на неї увагу, легше ствердити право на свободу особистості. 

Необхідність свободи і порозуміння - такими є найголовніші постулати акції. Адже насилля серед підлітків несе за собою чималі проблеми, - так говорять учасники акції з уже більшим життєвим досвідом. Приміром, на думку вчительки НВК №10 і класного керівника десятикласників Оксани Юхимович, діти є відображенням нашого суспільства і зрозуміло, що великі проблеми великого суспільства характерні для дітей так само. І педагогам, та й батькам і іншим дорослим треба прагнути того, щоб діти розуміли що вони - вільні, що вони громадяни і вони мають право висловлювати особисті думки, якщо навіть хоча вони не дуже подобаються дорослим чи одноліткам.

 

"Коли ми говоримо, що не можемо налагодити якісь демократичні відносини в школі, чи можемо ми їх уже в дорослому житті? - задає риторичне питання й директор комунальної установи "Молодіжний центр" Владислав Гребенюк, продовжуючи думку щодо необхідності подібних акцій. - Дуже приємно, що такий мирний протест щодо протидії булінгу в нас є в місті. І дуже приємно, що ми одні з перших в Україні долучилися до такого важливого руху."

Пройшовшись вулицями міста, посміхаючись один одному і перехожим, учасники акції зупинилися зрештою біля кінотеатру ім.Шевченка, де влаштували невеличкий перфоменс. Маникени, вбрані у рожефі бутболки, ніби ожвали з допомогою волонтерів, озвучуючи страшні випадки насилля, як морального, так і фізичного серед підлітків. Розповідаючи страшні й реальні історії організатори акції сподіваються ненав'язливо, проте емоційно досягти поставленної мети.

"Ми віримо, що кожна молода людина, яка долучилася до цієї акції, не зможе бути не тільки насильником і булером, вона навіть не зможе бути свідком якихось таких актів насильництва у навчальних закладах," - резюмує ініціатор і організатор акції Леся Романюк.

Довідково. Шкільний булінг - термін, яким означають систематичні переслідування з образами, цькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі. Зазвичай, термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше - цькування вчителя учнями. За дослідженнями ЮНІСЕФ, з фактами шкільного булінгу в Україні мали справу 67% дітей у віці від 11-17 років. Також, 24% дітей стали жертвами, а 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Дещо частіше за інших дітей піддаються булінгу сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також ті, які, в силу різних життєвих обставин, "замкнуті в собі", а також діти з сімей з низьким рівнем прибутку.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme