UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ревізори перевірили ефективність виконання однієї з бюджетних програм на Тернопільщині

Аудитори перевірили виконання управлінням культури Тернопільської ОДА бюджетної програми

Ревізори перевірили ефективність виконан…

Тернопільські аудитори дослідили ефективність виконання бюджетної програми "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІІ рівнями акредитації (коледжами, технікумами, училищами)", передає Depo.Тернопіль з посиланням на пресслужбу управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області.

Фахівці управління провели державний фінансовий аудит виконання управлінням культури Тернопільської обласної державної адміністрації бюджетної програми за КПКВК МБ 2411120, 1011120 "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІІ рівнями акредитації (коледжами, технікумами, училищами)" за період з 01.01.2017 по 30.09.2019. Під час проведення аудиторського дослідження виявлено низку проблем у системі планування бюджетної програми та організації внутрішнього контролю, що зрештою призвело до неефективного витрачання фінансових ресурсів безпосередньо у виконавців програм, а саме: Тернопільському музичному коледжі ім. Соломії Крушельницької та Теребовлянському коледжі культури і мистецтв.

Через законодавчу неврегульованість зарахування на навчання за регіональним замовленням студентів, що проживають поза межами Тернопільської області, на їх навчання в досліджуваному періоді розрахунково витрачено понад 6,8 млн грн коштів обласного бюджету. Тоді як Управління культури не ініціювало перед Тернопільською обласною радою заходів щодо відшкодування відповідними бюджетами зазначених витрат.

Недостатній контроль за використанням коштів обласного бюджету, спрямованих коледжам на оплату праці, призвів до неефективного їх використання на загальну суму понад 395 тис. грн. Через непропорційний розподіл освітньої субвенції між навчальними закладами Тернопільським музичним коледжем ім. Соломії Крушельницької коштом обласного бюджету на суму 193,6 тис. грн здійснено оплату праці деяким педагогічним працівникам, які варто було проводити коштом освітньої субвенції; невжиття повною мірою заходів щодо зменшення неповної зайнятості працівників (поділ ставок) спричинило додаткове навантаження на обласний бюджет зі сплати єдиного соціального внеску на суму 201,7 тис. грн.

Окрім того, через зволікання у прийнятті обласною радою рішень щодо оренди нежитлових приміщень Тернопільський музичний коледж ім. Соломії Крушельницької втратив можливість отримати орендної плати розрахунково на суму 115 тис. грн.

Недостатній рівень внутрішнього контролю за використанням бюджетних коштів спричинив низку порушень і недоліків при здійсненні фінансово-господарської діяльності підпорядкованих Управлінню культури навчальних закладів.

Зокрема, під час збору інформації у Тернопільському та Теребовлянському коледжах встановлено низку порушень норм законодавства, що призвели до втрат фінансових ресурсів, таких як проведення завищених витрат на виплату премій, оплата завищеної вартості ремонтно-будівельних робіт, покриття бюджетними коштами витрат орендарів, нецільове використання освітньої субвенції, недоотримання доходів через втрату боржника у зобов’язанні тощо, всього на суму 65,7 тис. грн. На момент завершення аудиту зазначені порушення усунуті.

Нагадаємо, тернопільські аудитори виявили неефективне виконання місцевих бюджетів. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"