ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ренесанс повертається у Меджибіж

Власне у стилі XVII століття планується створити іконостас в Храмі фортеці
Depo.
23 лютого 2016 08:51
ФОТО: depo.ua
Ренесанс повертається у Меджибіж
Ренесанс повертається у Меджибіж

Триває процес створення проекту іконостасу замкової церкви св. Миколаяяка є частиною пам'ятки національного значення – комплексу споруд Меджибізької фортеці, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію Державного історико-культурного заповідника.

Фахівці львівського інституту “Укрзахідпроектреставрація” представили свій ескізний проект багатоярусного іконостасу, який витримано у стилі ренесансу. Перед проектантами постало непросте завдання, оскільки церква є водночас і діючим православним храмом, і має складну 430-річну історію.

Ренесанс повертається у Меджибіж - фото 1

Побудовано її як римо-католицьку каплицю для власників Меджибожа Сенявських. Під час османської окупації Поділля 1672-1699 рр. її  перетворено на мечеть, а за часів Російської імперії, після передачі фортеці до військового відомства, каплицю переобладнали на православну церкву.

За "совєтів" все внутрішнє начиння церкви було знищено, будівля використовувалася під господарчі потреби, а потім частково зруйнована, зокрема було знищено й іконостас.

Діюча православна церква розташована у пам'ятці з 2006 року. Тобто, при створенні нового іконостасу для діючої церкви йдеться про пристосування приміщення, збудованого в одній традиції, під канонічний устрій іншої богослужбової традиції із збереженням стилістичної гармонійності.

Ренесанс повертається у Меджибіж - фото 2

Стиль епохи ренесансу обрано для проекту не випадково, адже то є стиль XVII століття, коли було побудовано пам'ятку. Ескізним проектом передбачається, що іконостас не закриватиме собою, а підкреслюватиме архітектурні особливості історичної будівлі. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та