Ремонт першого енергоблоку ХАЕС продовжили через виявлені дефекти в роботі турбіни

Завершення роботи на першому енергоблоці Хмельницької АЕС відкладається аж до кінця березня

Ремонт першого енергоблоку ХАЕС продовжи…

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС продовжено ремонтні роботи турбогенератора через виявлення дефекту ротора турбогенератора, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ХАЕС. Як зазначено, при проведені пускових операцій на енергоблоці №1, виявлено обрив кола ротора турбогенератора.

За словами начальника електроцеху ВП ХАЕС Вячеслава Семенова, згідно з відповідними вимогами здійснено всі випробування в статичному стані, дефект проявився при роботі турбіни на 1600 – 1700 обертів/хв (номінальна кількість обертів - 3000 за хвилину). Керівник електричного цеху також зауважив, що ротори конструкції генераторів ТТВ -1000-2У3 мають конструктивні дефекти певних вузлів. Під час розбирання було виявлено також неякісне заводське збирання.

Згідно з відповідною програмою ДП "НАЕК "Енергоатом", передбачалося здійснити капітальний ремонт та модернізацію всіх роторів за технологією компанії General Electric. Саме цей ротор, який було доправлено із Рівненської АЕС, підлягав капітальному ремонту з модернізацією. За нагальної необхідності на ХАЕС використано саме цей ротор.

На даний момент, після перевірок і досліджень було визначено, що місця обриву кола ротора знаходяться в обмотці ротора генератора. Проводиться розбирання ротора, визначається обсяг робіт та наявність необхідного матеріально-технічного оснащення.

Додамо, що на сайті Державної інспекції ядерного регулювання України зазначено, що ремонт на першому енергоблоці ХАЕС продовжено до 26 березня.

Нагадаємо, 14 серпня о 21:52 при виконанні програми пускових операцій "дослід короткого замикання" виявили несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинили. Блок перевели після планового одразу на аварійний ремонт. У зв'язку з пошкодженням турбогенератора порушили кримінальну справу. Ремонт планували завершити та запустити блок №1 ще 27 січня цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"