Рекреаційну зону річки Дністер "почистять" від незаконних забудов

На Хмельниччині прокуратура домоглася знесення самочинно збудованих елінгів у рекреаційній зоні річки Дністер
Depo.
4 серпня 2016 17:19
ФОТО: depo.ua
Рекреаційну зону річки Дністер "почистять" від незаконних забудов
Рекреаційну зону річки Дністер "почистять" від незаконних забудов

У 2012 році Новоушицька РДА уклала з державним агрегатним заводом договір оренди близько 1,2 га земель водного фонду, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу прокуратури.

РДА передала підприємству в користування землі прибережної смуги річки Дністер для облаштування на них пляжу.

"Завод, усупереч умовам зазначеного договору, уклав із фізичними особами 7 договорів суборенди частини цієї земельної ділянки , відповідно до яких окрім облаштування пляжу суборендарям додатково надано право на встановлення споруд.

Таким чином семеро суборендарів незаконно, без погоджувальних документів із власником земельної ділянки – райдержадміністрацією, побудували на березі Дністра 4 елінги з кімнатами відпочинку. При цьому, створили перешкоди для громадян у доступі до води: забудували прохід до річки парканом, перекрили проїжджу частину дороги.

Враховуючи порушені інтереси держави, органи прокуратури Хмельницької області пред'явили до суду 7 позовів про визнання недійсними договорів суборенди земель водного фонду, знесення самочинно збудованих споруд (елінгів) та скасування державної реєстрації права власності на них. Усі позовні вимоги судом першої інстанції задоволено, але оскаржено в апеляційному порядку відповідачами по справі.

Під час розгляду апеляційних скарг 6 недобросовісних забудовників, аби уникнути відповідальності і не втратити вкладені в споруди кошти, незаконно відчужили третім особам самочинно збудовані елінги на підставі договорів купівлі-продажі та іпотеки", - йдеться у повідомленні.

На всіх етапах розгляду цієї справи позиція прокуратури залишалась принциповою і наступальною.

Наразі позовні вимоги прокуратури повністю задоволено судом, і недобросовісних забудовників все ж зобов'язали знести самочинно збудовані споруди з кімнатами відпочинку на березі Дністра.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький