П'янке і терпке літо: Готуємо "Різдвяник" наливку-асорті

Depo.Хмельницький продовжує серію матеріалів про вина, наливки, лікери та й загалом напої із літніх дарів природи, які можна зробити власноруч

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
П'янке і терпке літо: Готуємо "Різдвяник…

Аби проготувати цю сливово-ягідну наливочку треба мати терпець, щоб дочекатися дозрівання усієї смакоти. Можна, звісно, й розтягнути процес приготування на кілька тижнів. І, якщо не шкода грошей, – просто купити все на місцевому ринку в бабусь. Магазинні ягоди й фрукти не мають потрібного аромату і не завжди є свіжими.

Готується наливка від початку літа, а подається до столу аж на Різдво.

Секрет приготування  наливки "Різдвяник"

Для найпишнішого букету ароматів та смаків "Різдвяника" якраз варто брати дари природи просто з саду, достиглі, не зіпсовані та бажано видаляти кісточки. Якщо ж хочете зберегти кісточковий післясмак, тоді далишайте для міксу кісточки в усіх ягодах. Щоправда, тут можна варіювати за власним вподобанням.

Можна побавитися і з кольором напою, адже залежно від того яке забервлення матимуть ягоди - такою і вийде свяковий напій, що має нагадати смак літа взимку.

Інгредієнти для наливки

Особливістю "Різдвяника" є невизначена кількість ягід, проте - треба зберігати пропорції. Знадобляться:

  • полуниця;
  • суниця;
  • смородина;
  • порічки;
  • аґрус;
  • черешня;
  • чорниця;
  • вишня;
  • малина;
  • ожина;
  • абрикоса.

А ще – цукор та міцний алкоголь - горілка, або самогонка.

наливка різдвяник

Рецепт приготування наливки "Різдвяник"

Залежно від того скільки буде ягід – обираємо бутель. Краще взяти побільше і по черзі засипати ягоди по мірі їх дозрівання. 

На кожен 100 грам ягід додаємо 50 грам цукру і 100 грам алкоголю. Якщо ягоди достигають одна за одною (тиждень-два), то алкоголь заливаємо наприкінці, коли засипемо останню порцію ягід, пересипаючи кожен шар цукром. Бутиль з ягодами і цукром, накритий марлею, весь час має стояти на світлі. Після засипання останнього сорту ягід бутиль тримаємо на сонці ще два тижні. 

Потім заливаємо горілкою/самогоном з розрахунку 1 л на 1 кг ягід, щільно закриваємо і ще витримуємо місяць, але вже в холодному місці. Після цього треба процідити, розлити в пляшки, закупорити. А вже на Різдвяні свята можна частуватися ароматною наливочкою власного виробництва.

Крафтові тонкощі наливки

Поповнювати букет наливки можна до пізньої осені, додаючи яблука, обліпиху, виноград, сливу чи будь-які фрукти й ягоди, що смакують кожному найбільше. Аромату можна й додати м'ятою, корицею чи чебрецем - виходить дивовижний напій: ароматом нагадує хороше вино, за смаком – лікер, а за міцністю – коньячок чи горілку.

Зберігається ягідна наливка "Різдвяник" близько семи місяців. 

наливка різдвяник у бокалі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme