Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм

Кіно про людей, які його роблять та людей, які приїжджають на нього – у стрічці всі сторони фестивалю
Depo.
7 серпня 2016 17:17
ФОТО: depo.ua
Про Кам
Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм

У півгодинній стрічці про український фестиваль RESPUBLICA постає його ідея - багатогранного духовно-мистецького порозуміння.

Автори фільму на прикладі 2015 року намагаються продемонструвати все те, що можна побачити на фестивалі очима та душею.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 1

Директор Андрій Зоін розповідає, що першу "Республіку" зробили за 3 тисячі гривень, бо ж головне було - бажання.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 2

"Перший фестиваль починався з ідеї і трьох тисяч гривень в кишені, - згадує ідейний натхненник Республіки Андрій Зоін. – Нам все-таки вдалося зробити "двіж" в невеличкому Кам'янці."

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 3

Координатор Надія Решетняк ділиться емоціями про унікальну музичну сцену "Тунель" на фестивалі. "В стінах фортеці ми поєднуємо стару культуру і сучасне мистецтво, - каже Надія. – Ми почали змішувати стилі, додавати до "важкої" музики більш легку і сучасну. Багато гуртів організатори обирають на свій власний смак."

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 4

"Акустична сцена арт-двір, зрозуміло, працює для шанувальників акустичної музики, - розповідає Іванна Мартинів. – Тут збираються любителі хорошої музики, глибоких текстів і тембрових голосів."

Стрічка розповідає про попередній п'ятий фестиваль, а цьогоріч в Кам'янці відбудеться вже шостий. Одночасно практично на п'яти сценах триватимуть концерти різних гуртів. Запроваджена торік експерементальна сцена, матиме своє продовження і цьогоріч.

В центрі міста є й безкоштовна сцена – для містян і тих, хто не має грошей, щоб заплатити за вхід до фестивальної фортеці.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 5

Проект вдалося, як і планувалося, зробити автономним і соціальним. Зароблені гроші тут, кажуть організатори, використовуються здебільшого на потреби міста.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 6

Втім, "Республіка" - не лише музичний, а й мистецький фестиваль. Передусім він відомий як масштабний проект стріт-арту. Вже більше сорока різних "розмальовок" є у різних мікрорайонах міста: в старому місті, в центрі і значна їх кількість у спальних мікрорайонах. Окремо варто згадати серію "Круговорот" художника-мураліста, а за освітою - монументаліста Андрія Калькова.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 7

"В моїх роботах є зашифрований сенс, стародавні символи. Жанр називається опарт – оптичні ілюзії, - коментує торішню роботу Андрій Кальков. – Я використовую сім основних спектральних кольорів, що теж мають глибоку філософію."

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 8

Творці "тусовки" ідеї в неї вкладають "недитячі" - детонацію креативності молоді, популяризацію громадського активізму та волонтерства, поступове перетворення депресивних мікрорайонів на музей соціального та територіального мистецтва.

"Коли ти розумієш, що місто – це твій дім, тоді ти робиш його таким, в якому б тобі хотілося жити," – філософствує Андрій Зоїн, розмірковуючи над фестивалем і його роллю для себе і містян. "Республіка" – це місце для спілкування, знайомств і порозумінь, тим більше, що фестиваль уже набув статусу міжнародного".

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 9

"А ще, ми сподіваємося, що наш фестиваль і наші проекти позитивно впливають на виховання підлітків і молоді, - каже Зоїн. – Ми дуже на це надіємося."

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 10

Музика. Люди. Каміння. Сцени. Мурали. Таким є фестиваль RESPUBLICA.

Про Кам'янецький фестиваль RESPUBLICA зняли справжній фільм - фото 11

Неідеальний і веселий, з соціальною складовою і пивом, щирим спілкуванням і гучною музикою, із культурою слему і єднанням людей.

Цьогоріч RESPUBLICA вируватиме в Кам'янці-Подільському з 1 по 4 вересня. У Камянці-Подільському, біля історичної фортеці XIV століття, буде розташовано 5 сцен, де відбудуться виступи найкращих українських та закордонних виконавців. А вуличні художники приїдуть, аби прикрасити своїми творіннями стіни будинків у різних, в тому числі спальних та промислових частинах міста.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та