ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Причиною отруєння дітей у нетішинському дитсадку можуть бути яблука та капуста

Перевірка продуктів харчування на наявність сальмонели виявила збудник в овочах і фруктах, якими годували дітей

Depo.
9 жовтня 2018 09:28
ФОТО: depo.ua

Кількість хворх через спалах кишкової інфекції у Нетішині сягнула вже 45 осіб, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

У ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ" повідомили, що аби встановити джерело збудника інфекції, були обстежені здорові особи дитячого закладу.

На сьогоднішній день медики обстежили 104 людини, серед них діти та персонал закладу. В дев'ятьох з них під час досліджень також знайдено сальомонелу.

"Лабораторія відібрала також зразки змивів та брали на дослідження продукти. Обстежили 20 зразків продуктів. І в змивах, і в харчових продуктах виявили сальмонелу. Зокрема, в яблуках та капусті. Саме їх напередодні отруєння давали на обід дітям. Ці продукти подавили термічно необробленими. Наразі саме джерело збудника потрібно ще встановити, дослідження тривають. Це між бути як контактно-побутовий шлях інфікування, так і недотримання правил особистої гігієни", - каже завідуюча відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ "Хмельницький обласний лабораторнипй центр" Тетяна Федак.

Нагадаємо, роботу дитсадка тимчасово призупинили. А раптова перевірка виявила сальмонельоз ще у 6 працівників дошкільного закладу.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook