"Пожежна" децентралізація: Хмельницькі вогнеборці єдині в Україні, що мають сільські пункти

В Дунаєвецькому районі у 38 селах запрацювали повноцінні власні пункти добровольчих пожежних дружин за міжнарожними стандартами, до того ж - на безоплатній основі

"Пожежна" децентралізація: Хмельницькі в…

У Дунаєвецькому районі вперше в державі запрацювала мережа добровільних пожежних дружин за європейським волонтерським зразком.

Практично чотири місяці та 2,6 мільйони гривень знадобилося, аби реалізувати частину реформи структури ДСНС України за програмою Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні". Інвестиційними партнерами проекту стала Рада Європи.

38 сіл району отримали власні пункти добровольчих пожежних дружин з уім необхідним обладнанням: 38 автомобільних причепів, обладнаних бочками ємністю 500 літрів, 38 мотопомп, 114 пожежних рукавів та 120 вогнегасників, захисний одяг і каски для добровольців та інше майно.

Новостворені пожежні формування працюватимуть за європейський зразком - на безоплатній основі здійснюватимуть первинний захист громади села від пожеж. Подібна схема успішно працює в країнах Євросоюзу.

Кандидати у лави добровольців пройшли спеціалізоване навчання, а на місцях ДСНСники разом із громадами створили і підготували приміщення для пунктів пожежної охорони, а також подбали про необхідну матеріально-технічну базу.

Головна ціль проекту - забезпечити сільським громадам надійний захист.

114 добровольців присягнули стати надійним щитом громадян перед вогнем та вірно служити українському народові. Генерал-майор ДСНС Едуард Братко запевнив, що у подальшому фахівці ДСНС навчатимуть сільських колег премудростям професії рятувальника.

"Їхня місія чи не найважливіша - подати перший свол, який часто є вирішальним у боротьбі із вогнем," - зауважує головний рятувальник Хмельниччини в надії на подальшу співпрацю.

Не обійшлося й без певної помпезності: мережу урочисто відкривали заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький, заступниця керівника офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, керівники області та району.

Руслан Білошицький подякував активному місцевому самоврядуванню за сміливий та інноваційний крок і зазначив, що незабаром подібна мережа покриє усю Україну: "Система ДСНС буде всіляко стимулювати і заохочувати до дій громади України, адже чим швидше запрацюють добровольчі дружини, тим надійнішим буде захист громадян."

За словами ж представниці Ради Європи в Україні Олени Литвиненко, тут дотрималися усіх європейських стандартів і умов та повідомила, що нині на розгляді в організації ще чотири побідних проекти.

Самі ж вогнеборці-добровольці кажуть, що дуже задоволені і раді проекту, адже раніше доводилося фактично голими руками допомагати односельчанам, якщо траплялася пожежа. Нині ж використовуватимуть уже професійне обладнання і в надійному захисному одязі.

І що досить важливо - кожен доброволець застрахований.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme