Повітряні сили ЗСУ поповняться 30 модернізрваними бортами

А вже у 2018 році передбачається, що на озброєння прийде перший літак повністю вітчизняного виробництва

Depo.
17 лютого 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Повітряні сили ЗСУ підсиляться цьогоріч 30 відремонтованими і модернізованими літаками, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Народну армію".

Коли почалася війна на Донбасі й керівництво країни стало нарощувати бойовий потенціал військової авіації, гостро постала кадрова проблема з фахівцями інженерно-авіаційних служб, зокрема офіцерського складу. Рішення знайшли: залучили мобілізаційні ресурси - досвідчених офіцерів запасу. А ще провели дострокові випуски в навчальних закладах, збільшили набір курсантів у профільні виші.

За словами генерал-майора Петра Скоренького, 2017 року Повітряні Сили планують поставити в стрій близько 30 відремонтованих і модернізованих літальних апаратів. Це великий обсяг роботи, який потребує відповідних ресурсів.

Та, схоже, плани ніхто коректувати не збирається. А вони доволі амбітні. Чи не вперше в історії вітчизняного війська 2018 року на озброєння Повітряних Сил може надійти перший літак військового призначення повністю українського виробництва. Ідеться про військово-транспортний Ан-148.

Так, техніку потрібно оновлювати, адже ремонт і модернізація не можуть бути безконечними. Так українське військо прагне дотягнутися до стандартів НАТО. І військові інженери також.

Нещодавно на базі однієї з авіабригад відбулась міжнародна зустріч, на якій представники інженерно-авіаційних служб України та Великої Британії обмінялися досвідом. Найцікавіше, що британці дуже здивували наших ІАСівців, розповівши, скільки їхніх фахівців обслуговує подібну авіаційну бригаду. Дві з половиною тисячі. Півтори тисячі - то лише особовий склад авіаційної ТЕЧ. Це зумовлено тим, що в них кожен фахівець має вузький профіль спеціалізації, і той, хто, наприклад, відповідає за шасі, геть нічого не знає про хвіст літака. Тому в британській ТЕЧ - півтори тисячі. У нас цю роботу виконують усього триста осіб.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері